ERKEN HABER - Ekmek Üreticileri Federasyonu Başkanı Kavuncu’dan Galip Aykaç’a ağır sözler.

Ekmek Üreticileri Federasyonu Başkanı Murat Kavuncu, BİM CEO'su Galip Aykaç'a "Yavrum, seni o mağazalarınla beraber alır, aldığın yere sokarız" diye seslendi. Cumhur İttifakı'na olan desteğini de açıkça dile getiren Kavuncu, "Ne sayın cumhurbaşkanımız ne de sayın Devlet Bahçeli'yi kimseye yem ettirmeyiz" ifadelerini kullandı.

featured

Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Murat Kavuncu; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin zincir marketlere ilişkin sözlerinden sonra yaptığı açıklamayla gündeme gelen ve daha sonrasında da Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı’ndan istifa ettiğini duyuran BİM CEO’su Galip Aykaç’a sert sözlerle tepki gösterdi.

‘EKMEĞİNİ KESERİM SENİN’

Kavuncu, BİM’in istifa eden CEO’su Galip Aykaç’a “Lan sen kimsin! 2 gündür çılgına döndük… Yavrum… Seni o avanelerinle beraber, mağazalarınla beraber alır, aldığın yere sokarız. Tüm BİM mağazalarındaki ekmeğini keserim senin” diye seslendi.

Selde kaybolan Hemşire Fatma Tekdal'ın cesedine ulaşıldı Selde kaybolan Hemşire Fatma Tekdal'ın cesedine ulaşıldı

Kavuncu, sözlerine şöyle devam etti:

“Biz devletimiz, ülkemiz, bayrağımız, sancağımız için çalışıyoruz. Türkiye’ye değer katmak adına çalışıyoruz. Sen kalkıyorsun burada bize racon kesiyorsun. Seni o avanelerinle beraber, mağazalarınla beraber alır, aldığın yere sokarız. Sektörde aynı alanda faaliyet gösteren bir grubuz. Tüm BİM mağazalarındaki ekmeğini keserim senin”

‘KİMSEYE YEM ETTİRMEYİZ’

Kavuncu sözlerinin devamında “Ne sayın cumhurbaşkanımız ne de sayın Devlet Bahçeli’yi kimseye yem ettirmeyiz” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gıda fiyatlarındaki artışta suçlunun marketler olduğunu iddia ederek “‘FETÖ’yle irtibatları araştırılsın” demişti.Galip Aykaç, PLAT 7. Private Label Zirvesi’ne katılarak son dönemde zincir marketler merkezli yaşanan ‘fahiş fiyat’ tartışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Aykaç, “Bu yılın 10. ayında TÜFE yüzde 85.51, ÜFE yüzde 157,69. Acaba bu rakamları biz mi yanlış okuyoruz? Doğrusunu söyleyecek olan var mı? Organize perakende sektörüne yakıştırmalarının tamamını misliyle kendilerine iade ediyoruz. Siz hesap kitap da bilmiyorsunuz… Bre ahlaksızlar, bre densizler sizlere bundan sonra sizin tonunuzda cevap vereceğim bilesiniz.” demişti.

Şok Marketler; Galip Aykaç’ı BİM İcra Kurulu Üyesi ve Gıda Perakendecileri Derneği başkanlığından istifaya çağırmıştı.

Aykaç, dün yaptığı açıklamayla “Sayın Devlet Bahçeli’nin hassasiyet gösterdiğini de üzülerek izledim. Maksadım asla kendisini kırmak değildi. Kusura bakmasınlar lütfen” diyerek istifa etmişti.