Mısır ile Sudan orduları arasında "sınır güvenliği" tatbikatı başladı Mısır ile Sudan orduları arasında "sınır güvenliği" tatbikatı başladı

ERKEN HABER - Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya ile verilen savaşta 'her şey için savaşıyoruz' dedi. En ağır çatışmanın Donetsk bölgesinde sürdüğünü dile getiren Zelenkiy, Rusya Savunma Bakanlığının, "Herson şehrindeki savunma hattının Dnipro Nehri'nin sol yakasına çekileceğine" ilişkin yaptığı açıklamaya cevap verdi.

Zelenskiy, Rusya'yı Ukrayna halkına yönelik terör eylemleri düzenlemekle suçladı

Zelenski şu ifadeleri kullandı: "Güneyde yavaş yavaş ilerliyoruz, mevzilerimizi adım adım güçlendiriyoruz. Bugün enformasyon alanında mutluluk var ve bunun nedeni açık. Ancak duygularımız savaş sırasında her zaman sınırlı olmalıdır. Cephede devam eden karşı saldırı hakkında fazla bilgi paylaşmak istemediğini aktaran Zelenski, "Ne güneyde, ne doğuda, ne de başka bir yerde operasyonlarımızın tüm detaylarıyla düşmanı beslemeyeceğim. Sonucu elde ettiğimizde bunu mutlaka herkes görecek. "Ama şunu anlamalısınız; direnç hissetmediği sürece kimse bir yeri terk etmez. Düşman bize hediyeler vermez, iyi niyet jestleri yapmaz. Her şey için savaşıyoruz. Herson, Kahovka, Donetsk ve diğer şehirlerimizin kurtuluşunu böyle sağlayacağız. Ama bu kesinlikle bizim çabalarımızın, savunma operasyonlarımızın sonucu olacak."