ERKEN HABER Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya’ya karşı savaşın devam ettiği Donetsk’teki çatışmalara ilişkin, “Orası tam bir cehennem” değerlendirmesinde bulundu.

Bıçaklı saldırıda hayatını kaybeden Ece Sarıgül defnedildi Bıçaklı saldırıda hayatını kaybeden Ece Sarıgül defnedildi

Zelenskiy

Zelenski, Telegram kanalından paylaştığı görüntülü mesajda, Rusya-Ukrayna Savaşı ile ilgili son gelişmeleri değerlendirdi.

Ukrayna birliklerinin, Rus güçlerinin çekildiği Herson şehrine girdiğini, halkın askerleri büyük sevinçle karşıladığını belirten Zelenskiy, “Bugün hep birlikte bir sevinci yaşıyoruz. Herson’daki insanlarımızın Ukraynalı savunucularla karşılaşması görüntülerini henüz izlememiş bir kişi bile kaldı mı bilmiyorum” dedi.

ukrayna savaş1

Zelenski, “Bu akşam itibarıyla savunma güçleri Herson bölgesinin 60’tan fazla yerleşim yerinde kontrol sağladı. Polis güvenlik tedbirlerine başladı” dedi.

Zelenskiy, Rus güçlerin İran üretimi İHA'lar kullandığını bildirdi

Rus güçlerin çekilmesinden sonra bölgede çok fazla patlamamış mayın, mermi ve diğer mühimmatın kaldığına dikkati çeken Zelenski, uzmanlar tarafından mayın temizleme çalışmalarının başlatıldığını bildirdi. Ülkesinde savaşın devam ettiği cephe hatlarından Donetsk bölgesinde en sıcak çatışmaların sürdüğünü dile getiren Zelenski, “Orası tam bir cehennem. Orada her gün son derece ağır çatışmalar oluyor” dedi.