ERKEN HABER - Zafer Partisi Bursa İl Başkanlığı, Bursaspor-Amedspor maçında açılan pankartlara alaycı bir dille destek veren bir mesaj yayınladı.

Zafer Partisi Bursa İl Başkanlığı, Bursaspor- Amedspor maçında Bursasporlu taraftarların 90'lı yıllarda faili meçhul cinayetlerle özdeşleşen "Beyaz Toros" pankartlarına destek mesajı yayınladı. Alaycı ifadeler kullanılan mesajda, Toros'un Bursa fabrikasında üretilen bir marka olduğunu ve pankartın açılmasının "doğal" olduğu kaydedildi.

Amedspor takımına yönelik, kaldıkları otelde başlayan saldırılar, statta da devam etmişti. Maç öncesi ısınmaya çıkan iki takım futbolcuları arasında arbede yaşanmıştı.

Bolu'da maden ocağında göçük: 7 yaralı Bolu'da maden ocağında göçük: 7 yaralı

Tribünlerdeki Bursasporlu taraftarlar 90'lı yıllarda faili meçhul cinayetlerle özdeşleşen "Beyaz Toros" ve "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın pankartlarını açmıştı. Taraftarlar sahaya bıçak ve mermi atmıştı.

"Vatanına göz dikeni ez oğlu' Biz geldik, siz neredesiniz?" yazılı pankartla stada gelen Zafer Partisi'nin Bursa İl Başkanlığı, Twitter hesabından paylaştığı mesajında da alaycı ifadeler kullandı.

Mesajda şunlar kaydedildi: "Renault Toros, 1989-2000 yılları arasında Oyak Renault'un Bursa'daki fabrikasında, yıllarca Bursasporlu ve Bursalı işçi ve emekçiler tarafından üretilmiş bir otomobil markasıdır. Bu bağlamda Bursaspor tribünlerinde Beyaz Toros pankartı açılması gayet doğaldır."