ERKEN HABER - Meclis’te İYİ parti Milletvekili Hüseyin Örs’e saldırarak hastanelik eden AK Partili Zafer Işık, Meclis kürsüsüne bugüne kadar 1 kez ant içme ve sadece 3 kez konuşma yapmak için çıkmış. Işık, kürsüye 5. çıkışında ise attığı yumrukla gündeme geldi.

TBMM Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmelerinin ikinci gününde İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ün kafasını yaran AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık’ın Meclis karnesi temiz bir sayfaya yakın nitelikte.

TBMM’nin internet sitesinde yer alan bilgilere göre AK Partili Zafer Işık, Meclis Genel Kurulu’nda şimdiye dek 4 kez konuşma yaptı. Işık’ın konuşmalarından biri ise milletvekili ant içme töreni. Ant içme töreni haricinde yalnızca 3 kez Meclis kürsüsüne konuşma yapmak için çıkan Işık, bugün ise yumruk atarken kürsünün yakınlarındaydı.

İlk imza sahibi olduğu kanun teklifi, genel görüşme önergesi, soruşturma önergesi, araştırma önergesi bulunmayan Işık, şimdiye kadar 36 kanun teklifine ve 7 araştırma önergesine imza atmış. 

Akşener masadan kalkınca 30 bin istifa gelmiş! Akşener masadan kalkınca 30 bin istifa gelmiş!

Işık, 4,5 yıldır Meclis komisyonlarında da sadece 6 kez konuşma yapmış.

TBMM’de yer alan bilgilere göre Işık’ın Meclis karnesi şöyle:

İlk imza sahibi olduğu kanun teklifleri: 0

İmzasının bulunduğu kanun teklifleri: 36

İmzasının bulunduğu yazılı soru önergeleri: 0

İlk imzasının bulunduğu meclis genel görüşme önergeleri: 0

İlk imzasının bulunduğu meclis soruşturması önergeleri: 0

İmzasının bulunduğu meclis soruşturması önergeleri: 0

İlk imzasının bulunduğu meclis araştırması önergeleri: 0

İmzasının bulunduğu meclis araştırması önergeleri: 7

Genel kurul konuşmaları: 4

Komisyon konuşmaları: 6

TBMM’DEKİ GÖREVLERİ

AKP’li Zafer Işık, TBMM Tarım, Orman ve Köy İşleri Katip Üyesi ve Parlamentolararası Kosova Dostluk Grubu Başkanlığı ile Gürcistan Dostluk Grubu Başkanvekilliği ve TBMM Dijital Mecralar Komisyonu üyesi olarak görev yapıyor.