ERKEN HABER - Habertürk yazarı Bülent Aydemir, AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık'ın Meclis'teki bütçe görüşmelerinde İyi Parti Milletvekili Hüseyin Örs'e yumruk atması hakkında kulislerde konuşulanları aktardı.

Aydemir, yazısında şunları kaydetti:

Cumhurbaşkanı adaylarından 7'si bin imza bile toplayamadı Cumhurbaşkanı adaylarından 7'si bin imza bile toplayamadı

"İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ün Meclis Genel Kurulu’nda yaşanan arbedede yumruk darbesi alması ve ardından yoğun bakıma kaldırılması, AK Parti grubunu ciddi şekilde üzmüş. Neredeyse grubun tamamı, 'Bu görüntüler bize yakışmadı. Bunlarla anılmak istemiyoruz' diyor. Peki güzel de bir şeyler yapmak gerekmez mi? Allah korusun ya kalp rahatsızlığı bulunan bu vekilimizi kaybetseydik? Niyet iyi, söylem güzel de ya icraat?..

AK Partililere, 'Doğruya doğru tamam da yanlışa da yanlış diyecek misiniz?' diye sorduğumda, samimi yanıtlar aldım. Birçoğu, 'Bizim de kafamızı kurcalayan bu. Yanlışa da yanlış diyebilmeliyiz. Yaptıklarımız kadar yapamadıklarımızı da söylemeliyiz. Yanlış yapanları tasfiye edebilmeliyiz ve bir daha aynı yanlışları yapmamalı, aynı hatalara düşmemeliyiz' ifadesini kullanıyor."