ERKEN HABER - Maraş'ta 6 Şubat günü meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından açıklamalarda bulunan Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, tv100'de katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu.

"Federasyonumuzdan ricamız Yeni Malatyaspor'u geri kalan bölümde bağışlasınlar. Devam edecek durumda değiliz" diyen Vural, depremde  hayatını kaybeden kaleci Ahmet Eyüp Türkaslan'ın vefatınını ardından kendisinin ve takımın çok zor durumda olduğunu ifade etti.

Fenerbahçe-Beşiktaş maçına misafir seyirci alınmayacak Fenerbahçe-Beşiktaş maçına misafir seyirci alınmayacak

'PAZARCIK'I GÖRSENİZ İÇİNİZ ACIR, BOMBA ATSANIZ BÖYLE OLMAZ'

Vural, "Yardımcı antrenörümle ile dördümüzü gece saat 3'te Elazığ'a bıraktılar bizi. Oradan Malatya'ya geçip oradan da Gaziantep'e geçerek evladımızın defin işlemini tamamladık. Depremin merkezi Pazarcık ilçesinden geçtik. Orayı görseniz içiniz acır, bütün evler yıkılmış, akordeon gibi olmuş. Kardeşimizi, evladımızı kaybetmek acayip üzdü bizim camiamızı. 13,5 milyon insanı ilgilendiren 10 şehirde bomba atsanız böyle olmaz" diye konuştu.

'BU PSİKOLOJİYLE BU YARIŞA DEVAM EDECEK DURUMDA DEĞİLİZ'

TFF'nin ligleri 1 hafta erteleme kararıyla ilgili konuşan Vural, "Federasyonumuzdan ricamız Yeni Malatyaspor'u geri kalan bölümde bağışlasınlar. Devam edecek durumda değiliz. Federasyonumuzun toplantısı var, karar verecekler. Şuan ki psikolojiyle yabancı oyuncularım şehri terk etti. Afrika'dan Avrupa'dan gelen var, gitmek istiyorlar, bunları engelleyemiyoruz. Türk oyuncularımın hepsi evlerinde, buraya getiremiyoruz onları. Çünkü Ahmet'imizin odasının önünden geçecekler. Bu psikolojiyle bu yarışa devam edecek durumda değiliz" ifadelerini kullandı.

Takıma verdiği izinden sonra Malatyalı oyuncuların şehre dönmesinden üzüntü duyduğunu söyleyen Vural, "Rize maçından sonra ben oyuncularıma 2 gün izin verdim. Malatyalı oyuncularım geri döndüler. Keşke onlar da dönmeseydi. Takımın diğer oyuncularına, direktörlerine bir şey olmadı" dedi.

Yeni Malatyaspor Başkanı Ahmet Yaman da yönetim kurulu ile bir araya gelerek ligden çekilme kararı alacaklarını açıklamıştı.