ERKEN HABER - Zafer Partisi Malatya İl Başkanlığı binasına asılan "Yerli ve Milli Escobar" yazılı, pankart polis tarafından indirildi, İl Başkanı Turgut Şahin gözaltına alındı.

Turgut Şahin, polis ve savcılıkta ifadesinin alınmasının ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İnönü Caddesi'nde bulunan Malatya İl Merkezi binasının balkonuna asılan pankart, İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube ekiplerince indirildi.

Zafer Partisi İl Başkanı Turgut Şahin, il binasına asılan pankartla "devlet büyüklerine hakaret" edildiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

Savcılıkta avukatı eşliğinde ifadesi alınan Şahin, ifadesinde, şunları kaydetti:

 "Genel merkezimizin başlattığı uyuşturucuyla mücadele kampanyası çerçevesinde 3x1,5 metre ebatlarında üzerinde 'YERLİ VE MİLLİ ESCOBAR" ibaresi bulunan pankartı ben yaptırdım, Zafer Partisi Malatya İl Başkanlığı hizmet binası demirlerine bu pankartı İl Başkan Yardımcısı Baki Üstün ve Yeşilyurt İlçe Başkanımız Musa Osmanoğlu ile birlikte astık, pankartta suç unsuru olduğunu düşünmüyorum, bilerek veya bilmeyerek kimseye hakaret etmedim."

Şahin, ifadesinin ardından adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

GENEL MERKEZDE DE PANKART İNDİRİLMİŞTİ

Ankara Balgat'ta bulunan Zafer Partisi Genel Merkez binasında asılı bulunan Yerli ve Milli Escobar yazılı pankar, önceki gün polisler tarafından indirilmek istenmiş, partililer tarafından polisler bina dışına çıkarılarak izin verilmemişti.

Bunun üzerine gece yarısı vinçle operasyon yapan polisler, genel merkez binasındaki pankartı, partiye girmeden indirmişti.

Şentop: Başörtüsü özgürlüğü bir kanunla tanınırsa, başkası bu kanunu yasak hale getirebilir Şentop: Başörtüsü özgürlüğü bir kanunla tanınırsa, başkası bu kanunu yasak hale getirebilir

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, pankartın herhangi bir suç teşkil etmediğini belirterek, indirilen pankartın yerine yenisini astırmıştı.