ERKEN HABER - KPSS skandalındaki gelişmeler devam ediyor. Sınav sorularının sızdırıldığı iddialarıyla başlayan skandal üzerine KPSS iptal edildi.

Skandala adı karışan Yediiklim Yayınevi yazarı Mehmet Bilge Yıldız, açıklama yaptı.

KPSS'de çıkan soruların Yediiklim Yayınevi'ne ait bazı deneme kitapçıklarında yer aldığı iddiaları üzerine inceleme başlatıldı.

Tepkilerin odağındaki yayınevinin deneme yazarlarından Mehmet Bilge Yıldız, bir diğer meslektaşı ile sosyal medyada canlı yayın açtı. Yıldız, "Hepimizin ailesi var. Hiçbir şey ispatlanmış değil, her şey inceleniyor. İğne deliği kadar bir şey bulsunlar intihar edeceğim."dedi.

31 Temmuz'da gerçekleştirilen KPSS'de çıkan sorularının Yediiklim Yayınevi'nin deneme sınavındaki sorularla aynı olduğu iddiaları gündemden düşmüyor. İddialar üzerine Devlet Denetleme Kurulu Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunurken ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı. Yeni başkan ise Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy oldu. Ersoy son olarak iddialardan dolayı sınavın iptal edildiğini açıkladı.

MEB, deprem bölgesi için 5 bin sözleşmeli personel alacak MEB, deprem bölgesi için 5 bin sözleşmeli personel alacak

YAYINEVİNE BASKIN YAPILDI

İncelemelerini sürdüren ekipler ise dün gece yayınevine ait 2 adreste arama yaptı. Adreslerdeki çok sayıda materyale ve soru örneklerine el konuldu.

"BİR ŞEY BULSUNLAR İNTİHAR EDECEĞİM"

Öte yandan yayınevinin deneme sınavları için soru yazan öğretmenlerden ikisi sosyal medyada canlı yayın açtı. Öğretmenlerden Mehmet Bilge Yıldız, "Hepimizin ailesi var. Hiçbir şey ispatlanmış değil, her şey inceleniyor. İğne deliği kadar bir şey bulsunlar intihar edeceğim. Böyle bir şey olabilir mi?" dedi.