YÖK'ten sınavlara seçim ayarı YÖK'ten sınavlara seçim ayarı

ERKEN HABER - Nurcan Ezel Hümay’la öğretmeninin buluşması duygusal anlar yaşattı.

Yayıncı yazar Nurcan Ezel Hümay'ın söyleşisinde, yaşamını değiştiren ve her programında övgüyle bahsettiği Fen Bilgisi öğretmeni Ali Rıza Kılkeser de izleyenler arasındaydı.

Aydın Genç Efeler Spor Kulübü’nün gerçekleştirdiği ve ilki düzenlenen Edebiyat Söyleşileri programının konuğu Yayıncı/Yazar Nurcan Ezel Hümay ve Eğitimci Yazar Gülfidan Kaçar’dı. 
Öğretmeninin karşısında söyleşi yapmanın heyecanını yaşayan Yazar Hümay, konuşmasını yarıda kesip öğretmeni Ali Rıza Kılkeser'in yanına giderek elini öptü. Yıllar sonra bir araya gelen öğrenci ve öğretmenin gözyaşları izleyenleri de duygulandırdı.

Yazar Nurcan Ezel Hümay, ortaokula giderken hafta sonları kardeşleri ile tarlada çalıştığını, akşamları da babasının işlettiği meyhanede bulaşık yıkadığını söyledi. Bir gün öğretmeni Ali Rıza Kılkeser'in meyhaneye gelip, babasından izin alarak orada kendisine ders anlatmaya başladığını aktardı.  Aslında öğretmeninin bu davranışıyla babasını incitmeden “Bu çocuğun okuması ve bu saatte evde olması gerekiyor,” mesajını sessizce ilettiğini ve bu mesajın kısa sürede doğru algılanarak bir daha meyhanede bulaşık yıkatılmadığını belirtti.

Nurcan Esel1

Hümay, her cümlesini ağlayarak ve alkışlayarak dinleyen öğretmeninin, bu kez gözlerine bakarak şükran ve minnetini iletmiş olmaktan mutluydu.   Ali Rıza Kılkeser, öğrencisine sarıldı ve onunla gurur duyduğunu söyleyerek şöyle konuştu.  “Küçüçük bir kızdı, o kız büyüdü güzel bir kadın oldu, sonra harika bir anne, sonra gazeteci, sonra da yazar ve yayıncı oldu. Tüm bu gelişim ve değişimini bir öğretmen gururu ile yıllardır izliyorum.  Başarıları beni çok mutlu ediyor ve gururlandırıyor,” dedi.
Söyleşi Genç Efeler Spor Kulübü Başkanı Mehmet Güler, katılımlarından dolayı her iki yazara da teşekkür ederek  çiçek takdim etti. 

Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşide etkinliğe katılan kitapseverler  iki yazarın  elinden imzalanmış olduğu kitaplarını aldılar. Yazarlar Nurcan Ezel Hümay ve Gülfidan Kaçar, satılan kitapların gelirlerini Genç Efeler Spor Kulübü'ne bağışladı.