ERKEN HABER - Eşiyle, borçlarını ödemesi için evlendiği iddia edilen kadın, bir süre sonra boşanma davası açtı. Yargıtay, verdiği emsal nitelikte kararda; kadının nafaka ve tazminat alamayacağına hükmederek "Aile kurma maksadı olmayıp sadece borçlarını ödetmek amacıyla evlenen kadın, boşanmada kusurludur" dedi.

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi’nden, son dönemde artış gösterdiği söylenen "maddi çıkar amacıyla" yapılan evliliklerle ilgili emsal nitelikte bir karar çıktı.

yargıtay-2

Aile Mahkemesi’ne müracaat eden bir kadın, şiddetli geçimsizlik sebebiyle kocasından boşanmak istediğini bildirdi. Yapılan yargılamada eşinin kusurlu olduğu gerekçesiyle kadın lehine nafaka ve tazminata hükmedildi.

'BORÇLARINI ÖDETMEK AMACIYLA EVLENEN KUSURLUDUR'

Sancaktepe'de bir evde 4 kişi ölü bulundu Sancaktepe'de bir evde 4 kişi ölü bulundu

Davalı erkek eş, kararı temyiz edince devreye giren Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, emsal nitelikte bir karara imza atarak Aile Mahkemesi'nin kararını bozdu. Davacı kadının borçlarını ödemek için evlendiğine dikkat çekilen kararda, "Aile kurma maksadı olmayıp sadece borçlarını ödetmek amacıyla evlenen kadın, boşanmada kusurludur" denildi.