ERKEN HABER - Irak’ın kuzeyindeki Zap Vadisi ile Hakkari Çukurca’nın karşısında yer alan Avaşin-Basyan bölgelerinde 17 Nisan’da başlatılan hava destekli Pençe-Kilit operasyonu bölgesinden acı haber geldi.

Togo bayraklı gemi denizde sürüklendi Togo bayraklı gemi denizde sürüklendi

Dün teröristlerin saldırısında yaralanarak hastaneye kaldırılan Piyade Uzman Çavuş Halil İbrahim Yiğit bugün şehit oldu.

Uzman Çavuş Halil İbrahim Yiğit şehit oldu

MSB’DEN AÇIKLAMA

Saldırıyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı’ndan (MSB) açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi:

* “Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 27 Kasım 2022 tarihinde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonucu yaralanarak hastaneye sevk edilen kahraman silah arkadaşımız Piyade Uzman Çavuş Halil İbrahim Yiğit yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 28 Kasım 2022 tarihinde şehit olmuştur.

* Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.”

BAKAN AKAR’DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit için paylaştığı başsağlığı mesajında “Kahraman silah arkadaşımız, 28 Kasım 2022 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim” ifadelerini kullandı.

7 ASKER ŞEHİT OLMUŞTU

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde 25 Kasım’da düzenlenen terör saldırısında Teğmen Duabey Onur Öztürkmen, Uzman Çavuş Mustafa Yıldız, Sözleşmeli Er İsmail Ünal; 26 Kasım’da düzenlenen terör saldırısında Uzman Çavuş Eyyüp Uğurlu, Sözleşmeli Er Hakan Köroğlu ve Sözleşmeli Er Mehmet Demir şehit olmuştu.

Pençe-Kilit operasyonunda görevli Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı personeli Piyade Uzman Çavuş Mustafa Işık, 26 Kasım’da üs bölgesinde nöbet tuttuğu sırada mevzisine yıldırım düşmesi sonucu şehit olmuştu.