ERKEN HABER - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kahramanmaraş Üniversitesi Rektörlüğü yerine Kahraman İstiklal Üniversitesi’ne rektör ataması yaptı. Erdoğan’ın atama kararı daha sonra Resmi Gazete’de düzeltildi.

Erdoğan, 6 üniversiteye rektör atadı. Atamalara ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Kısa bir süre sonra Resmi Gazete’den düzeltme geldi.

Düzce'de eğitime ara verildi Düzce'de eğitime ara verildi

Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarına göre, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Naci Çağlar, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Bülent Çakmak, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İsmail Bakan, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Cem Zorlu, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Kul ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mümin Şahin atandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, atamaları 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13. maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2, 3 ve 7. maddeleri gereğince yaptı.Bu atamaların ardından Resmi Gazete’den düzeltme geldi. Yapılan düzeltmede şu ifadelere yer verildi: “24.12.2022 tarihli ve 32053 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 23/12/2022 tarihli ve 2022/685 Sayılı Cumhurbaşkanı kararında sehven yer alan “Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi” ibaresi “Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi” şeklinde değiştirilerek düzeltmiştir.”