Muhalefeteki 6 parti tarafından oluşturulan 6'lı masayla ilgili klip hazırlandı. Klipte, ahşap ustasının yaptığı masa başında bir gencin sorularını yanıtlıyor.

ERKEN HABER - Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabından, 6'lı masaya ilişkin klip yayınladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamanllıoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın yer aldığı 6'lı masayla ilgili klip hazırlandı.

Klipte ustanın masa yapması konu ediliyor. Ahşap masayı zımpara ve boya yapan ustaya "ne için bu kadar uğraşıyorsun, dışarıda hazırları var?" sorusunu "Hiçbir şey emek verdiğin kadar kıymetli değildir" şeklinde yanıtlayan masa ustası şöyle devam ediyor:

"Hem o dışarıdaki satılanların olayı ambalaj, içleri yaramaz. Güzel kızım, maddeye mana veren insandır. Masa basittir ama bize bir ağacı ve kökleri hatırlatır, yani köklerimizi, yani birlikteliğimizi. Sadece bugünümüzü düşünürsek altı üstü bir masa. Senin önünde uzun bir hayat var. Ne sorun varsa bu masada çözeceğiz. Sadece kendini değil hemipimizi düşünürsen işte masa o zaman masa olacak.

2 dakikalık klip, Memleketin Sevdası Türkiye'nin Masası şeklindeki sloganla bitiyor.