ERKEN HABER - TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık'a, İYİ Partili Hüseyin Örs'e TBMM İçtüzük gereği fiziksel şiddet uyguladığı gerekçesiyle Genel Kurul'a iki oturuma katılmama cezası verildi.

hüseyin örs-2

Meclis'te bütçe görüşmelerinde AK Partili Zafer Işık'ın saldırısı sonrası hastaneye kaldırılan İYİ Partili Hüseyin Örs'ün sağlık durumuna ilişkin açıklama yapıldı. Uğradığı saldırı sonrası kafası açılan Örs, hastaneye kaldırılmış ve yoğun bakıma alınmıştı.

Erdoğan: "HDP eşittir PKK'dır" Erdoğan: "HDP eşittir PKK'dır"

ELEKTROŞOK İLE HAYATA DÖNDÜRÜLEN VEKİLİN SON DURUMU İYİ 

hüseyin örs2

Meclis'te bütçe görüşmelerinde AK Partili Zafer Işık'ın saldırısı sonrası hastaneye kaldırılan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'ün sağlık durumuna ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yapıldı. Yapılan paylaşımda Örs'ün sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İYİ Parti Trabzon Milletvekilimiz Sayın Hüseyin Örs, bugün TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmeleri sırasında yaşananlar sonrası kalp ritmi bozukluğu ve yüksek nabız nedeniyle rahatsızlık geçirmiş, ilk müdahalesi yapıldıktan sonra hastanede tedavi altına alınmıştır. Sayın Milletvekilimizin sağlık durumu iyi olup, gözlem amaçlı yoğun bakımda tedavisi devam etmektedir. Gerek telefonla arayan, gerek sosyal medya aracılığı ile bizlere ulaşan, yanımızda olup dualarını esirgemeyen herkese sonsuz şükranlarımızı sunarız. Sayın Milletvekilimiz bu tedavi sürecinde doğal olarak telefonlara cevap verememektedir."

''ÖLDÜRMEYE TAM TEŞEBBÜSTEN SUÇ DUYURUSU''

zafer ışık-1

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ün, başına yumruk atarak yoğun bakıma kaldırılmasına neden olan AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık hakkında 'adam öldürmeye tam teşebbüs' suçlamasıyla suç duyurusunda bulunacaklarını duyurdu.

ÖRS'E SALDIRAN VEKİL: ZAMAN ZAMAN BÖYLE ŞEYLER OLUR, ÖZÜR DİLEMEYECEĞİM

İYİ Partili Örs’e saldırarak yoğun bakıma kaldırılmasına neden olan AK Partili Işık ise "Genel Kurul’da zaman zaman böyle şeyler olur, özür dilemeyeceğim" yorumunu yapmıştı. Örs'ü ziyaret eden AKP'li milletvekillerinden Mustafa Elitaş,''Vekillerin birbirini tahrik etmeleri değil, hepimiz bu ülkenin insanıyız. Ağız dalaşı olabilir ama fiziki bir şey olmaması lazım. Meclis'e yakışmayan görüntüler'' ifadelerini kullanmıştı.

Hüseyin Örs

İKİ OTURUM ÇIKARMA CEZASI

Genel Kurul'da çıkan kavgada İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'e yumruk atan AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık'a da İçtüzüğün 163'üncü maddesi uyarınca Meclis'ten geçici olarak iki birleşim çıkarma cezası da oylama sonucu verildi. Işık veya yerine bir başka AKP milletvekili savunma yapmadı. Ayrıca, İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş'a da çıkan kavga sırasındaki sözleri gerekçe gösterilerek kınama cezası verildi.

BABACAN’DAN AKŞENER’E GEÇMİŞ OLSUN TELEFONU

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Hüseyin Örs’ün yaralanıp, hastaneye kaldırılmasının ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile telefonda görüştü. Babacan, Akşener’e geçmiş olsun dileklerini iletti.