Tarımda dışa bağımlı hale getiren politikalar uygulayan Tarım Bakanı Vahit Kirişçi, öbür dünyada (Ahiret'te) sorulacak soruyu anlattı, vatandaştan oy istedi.

ERKEN HABER - Tarım ve Köyişleri Bakanı Bakan Vahit Kirişçi, seçim propagandasına ‘öbür dünya’yı alet etti: 'O tarafta soracaklar' diyerek Ahiret'te çıkacak soruları sızdırdı(!).

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, önümüzdeki seçimlerin önemini anlatmak istediği konuşmasında "Hepimiz öbür dünyaya gideceğiz. O tarafa gittiğimizde soracaklar. İnsanlık adına bu memleketin, milletin değil, tüm mazlum milletlerin selameti adına atmanız gereken hangi adımı attınız?" dedi.

Bakan Kirişçi, seçim propagandasına ‘öbür dünya’yı alet etti: 'O tarafta soracaklar'

Ümit Özdağ: "Erdoğan, FETÖ'cülerin casus olduğunu 2009'dan beri biliyordu" Ümit Özdağ: "Erdoğan, FETÖ'cülerin casus olduğunu 2009'dan beri biliyordu"

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, AK Parti Ağrı İl Başkanlığında partililerle bir araya geldi. Burada konuşan Kirişci, AKP'nin iktidara geldiği günden bu yana 20 yıl boyunca girdiği her sınavdan başarıyla çıktığını söyledi.

Türkiye nüfusunun her geçen gün arttığını, bunun da dünya ülkeleri arasında avantaj sağladığını belirten Kirişci, şöyle konuştu:

"Her yıl bu ülkenin nüfusuna 700 bin kardeşimiz, evladımız ekleniyor. Biz iktidara geldiğimizde 65 milyondu, bugün 85 milyon nüfusumuz var, 20 milyon... Hollanda’nın 17 milyon nüfusu var. Arada bir efelenen, hadsizlik yapan Yunanistan’ın 8,5-9 milyon nüfusu var. Avrupa’nın başkenti Belçika’nın 9,5 milyon nüfusu var. Siz şimdi bu nüfusun iki katından fazlasını kendi iktidarınız dönenimde mevcut nüfusunuza eklemlemişsiniz. Bu nüfus artış hızımız bizi mutlu ediyor. Bir nüfusumuz olacak, iki nüfuzumuz olacak. Güçlü olacağız."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bosna Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan’a yaptığı ziyaretlere de değinen Kirişçi, “Tarihin yüklediği misyondan hiçbirimiz kaçamayız. Nedir bu misyon? Bütün mazlum milletlerin bize ihtiyacı var, bütün insanlığın ihtiyacı var. Çünkü biz yaratılanı Yaradan'dan ötürü severiz. Bizde din, dil, ırk, mezhep, köken, etnik ve orjin gibi böyle bir derdimiz yok. Aliya İzzetbegoviç, Allah gani gani rahmet eylesin, orada katliamların olmaması için ne kadar mücadele ettiğini hepimiz biliyoruz. Şimdi benzer mücadeleyi Cumhurbaşkanımız veriyor. Savaş olsun istemiyoruz. Biz barış olsun, insanlar huzur içerisinde yaşasın istiyoruz” ifadelerini kullandı.

"AHİRET'TE NE SORACAKLAR?"

2023’te yapılacak seçimlerin, bugüne kadar yapılan seçimlerin hepsinden daha önemli olduğunu söyleyen Kirişçi, seçimlerin önemini anlatmak isterken "öbür dünya" vurgusu yaptı. Kirişçi'nin ifadeleri şöyle:

"Seçimlerin hepsi kritikti, bunların hepsi önemliydi ama bu seçim çok daha önemli. Hepimiz öbür dünyaya gideceğiz. O tarafa gittiğimizde soracaklar. İnsanlık adına bu memleketin, milletin değil, tüm mazlum milletlerin selameti adına atmanız gereken hangi adımı attınız? Hamdolsun bunun verilecek cevabı var. Gönül koyduğunuz, kızdığınız, darıldığınız milletvekili olabilir, il başkanı olabilir, il yöneticisi olabilir, belediye başkanı olabilir, belediye meclis üyesi olabilir ama biz bunlardan arınıp kendimiz için değil bütün mazlum milletler için, evet 'Tayyip Erdoğan’ın kendi istikbali değil, milletin istikbali başta olmak üzere mazlum milletlerin istikbali ve onların istiklalidir' diyeceğiz. Bunun için de çok çalışacağız. Biz sizlerin hizmetkarıyız. Bu kritik eşiği de Allah’ın izniyle aşacağız. Yani o masanın altı, üstü, etrafı falan bunların hiçbirinin kıymetiharbiyesi yok. Bu millet, erdemiyle, irfanıyla, ferasetiyle ve basiretiyle Allah’ın izniyle gerekeni yapar ama biz bir olduğumuzu, iri olduğumuzu, beraber olduğumuzu, kardeş olduğumuzu bir kez daha göstermek durumundayız."

Bakan Kirişçi'nin "öbür tarafta soracaklar" şeklinde başlayıp soması, gerek sosyal medyada gerekse siyasi çevrede "Ahiret sorularını sızdırıyor" şeklinde yorumlandı. 

Kuranı Kerim veya Hadisi şeriflerde Bakan Kirişçi'nin bahsettiği soruya rastlanılmadığını belirten bazı vatandaşlar, dinin siyasete alet edilmesine tepki gösterdi.