ERKEN HABER - Türk Silahlı Kuvvetlerinde uzman çavuş statüsünde görev yapan yaklaşık 200 bin kişi, TSK kadrosuna dahil olmak istiyor.

Ülke güvenliğinde önemli görevler üstlenen uzman çavuşlar, bu taleplerini sosyal medya üzerinden #UzmanÇavuş hashtag oluşturarak dile getirmeyi sürdürüyor.

Jandarma uzman çavuş maaşları kaç para oldu 2022 temmuz zamlı yeni rakam -  Internet Haber

Sosyal medyada uzman çavuşların kadro almasını destekleyen vatandaşlar ise çok sayıda paylaşım yaptı. Bunlardan bazıları şöyle:

- Bu yiğitlere kadro analarının ak sütü gibi helaldir

Mehmet Ağar da beraat etti Mehmet Ağar da beraat etti

- Tüm uzman çavuş ailesinin tek bir isteği var özlük hakları ve kadro gereği yapılmalı artık

- Bizim için uzman çavuşların kadroya alınması, özlük haklarının düzeltilmesi tarihi ve milli bir hedeftir.Kahramanlar mahçup kalamaz yüz üstü bırakılamaz" KADRO Analarının ak sütü kadar helaldir.

- Kadro haktır. Özlük hakları düzeltilmelidir. Bu yiğitlere sahip çıkma zamanı. 3269 baştan sona yenilenmeli. Kıdemler Rütbeden sayılmalı. Saglık yönetmeliği iyileştirilmeli Kadro verilmeli.

- Duvarı Nem Yiğidi gam öldürür derler Yiğitlerin aklındaki gelecek endişesini giderin Tüm Devlet memurlarına verdiğiniz Kadroyu bu kahramanlardan esirgemeyin.

- O kadar büyük kahramanlıklar, bir o kadar büyük mağduriyetler... “ Madalya beklemiyoruz, hakkımız olanı istiyoruz.

Uzman çavuşlar kadro bekliyor!

KANUN TEKLİFİ VERİLMİŞTİ

Uzman çavuşların özlük haklarını iyileştirmeye ilişkin düzenleme AK Parti grubu tarafından Meclis'e sunuldu. Teklife göre uzman çavuşların 55 yaşında emekli olmaları sağlanırken, 40 yaşının üzerindekiler komando birliklerinde kadrolu olarak görevlendirilecek. Uzman çavuşların şahsi silahlarını da devlet verecek.