Eşini 2 yıl önce kaybeden Ahmet Mekin, Balıkesir'in Erdek ilçesinde görüldü. Mekin'in son halini görenler, şaşkına döndü, fotoğraf çekildi.

ERKEN HABER - Ünlü oyuncu Ahmet Mekin, uzun bir aradan sonra Erdek'te görüldü. 

Ahmet Mekin'in saçları ve sakalları beyazlanmış hali, görenleri şok etti. Mekin ile fotoğraf çektiren hayranları, eşini kaybettikten sonra uğradığı değişim karşısında şaşkınlıklarını gizlemedi.

Ahmet Mekin5

İzleyicilerin büyük beğenisini kazanan Selvi Boylum Al Yazmalım filminde canlandırdığı 'Cemşit' karakteriyle gönüllerde taht kuran Ahmet Mekin, eşi Kumral Türkan Kurteli'yi 2020'de kaybetmişti.

sukrankurteli-6cb6Zor günler geçiren usta oyuncu Ahmet Mekin, yaşadığı acıyı 2 yıl sonra ilk kez anlattı.

Ahmet Mekin'in vefat eden eşinin ardından söyledikleri yürek yaktı

Türk sinemasının emektarlarından Altın Portakal ödüllü Ahmet Mekin'in kanser tedavisi gören 63 yıllık hayat arkadaşı 82 yaşındaki Kumral Şükran Kurteli, 3 Şubat 2020'de, 2 buçuk aydır tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde onkoloji bölümünde hayata gözlerini yummuştu.

Ahmet Mekin4

"TEK DİLEĞİM ONDAN ÖNCE ÖLMEKTİ"
Oyuncu Ahmet Mekin, eşini kaybettikten sonra "Kendimi halen toparlayamadım. Hayat ve herkes anlamını yitirdi. Belki bu acı hafifler sandım ama hiç öyle olmadı. Nefes almak bile zül gelmeye başladı. "Zamanın acıları hafiflettiği" büyük bir yalanmış. Öyle romantik cümleler kuramamam biz eşimle bir bütündük. O gitti ve ben dağıldım. Tek dileğim ondan önce ölmekti ama o da olmadı" ifadelerini kullanmıştı.

SON HALİ

Ahmet Mekin

Ahmet Mekin, ya da doğum adıyla Ahmet Kurteli

6 Ağustos 1932, İstanbul'da doğdu.

Bakırköy Halkevi'nde sahneye çıktı. 1957'de Mahşere Kadar filmiyle sinemaya geçti.

FD6F6BB1-3AEB-480B-AB54-2289EAD82B2EZaman zaman tiyatroya da dönerek 200'e yakın filmde oynadı. Karakter rollerinde başarılı oldu.

Acun Ilıcalı trafik kazasında yaralandı Acun Ilıcalı trafik kazasında yaralandı

ah8

Önemli filmleri arasında Osman F. Seden'in Aşktan da Üstün (1961), Tarık Dursun'un Kelebekler Çift Uçar (1964), Halit Refiğ'in Gurbet Kuşları (1964) ve Bir Türk'e Gönül Verdim (1969), Lütfi Ö. Akad'ın Düğün (1973), 

ah1Atıf Yılmaz'ın Selvi Boylum Al Yazmalım (1978) ve Feyzi Tuna'nın Seni Kalbime Gömdüm (1982) ile Kuyucaklı Yusuf (1985) adlı yapıtları sayılabilir. Mekin, 1969'da Güngör Dilmen'in İttihat ve Terakki oyununda rol aldı.

ah51972'de Dostlar Tiyatrosu'nda sahnelenen Abdülcanbaz'da Turhan Selçuk'un ünlü çizgi roman kahramanını canlandırdı.

24 Ağustos 2022'de uzun aradan sonra hayranlarıyla poz verdi.

Ahmet Mekin1