ERKEN HABER - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KYK'ya ait bütün yurtların depremzedelere tahsis edileceğini, bütün üniversitelerin yaz mevsimine kadar tatil edildiğini, eğitimin uzaktan devam edeceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, incelemelerde bulunmak üzere gittiği Diyarbakır'da, öğrenci yurtlarının tamamına depremzedelerin yerleştirileceğini, ülke genelinde bütün üniversitelerde eğitime uzaktan devam edileceğini söyledi.

Erdoğan, şunları kaydetti:

Erdoğan'ın diploma numarası yanlışmış Erdoğan'ın diploma numarası yanlışmış

"Üniversitelerimizin tamamının Kredi Yurtlar Kurumu'na ait yurtlarını bu işler için kullanacağız, zira yaz mevsimine kadar üniversitelerimizi şu anda bir defa tatil ediyoruz. Tamamen uzaktan eğitimle yoluna devam edecekler ve üniversitelerimizi bu noktada tatil ederek yurtları inşallah misafirhane gibi kullanacağız. İki gün önce Osmaniye'deydim 2200 kişilik yurt binası pırıl pırıl, Osmaniye'deki bütün vatandaşlarımızı, depremzedelerimizi o yurtlarda ağırladılar. Ben oradaki vatandaşlarımın mutluluğuna şahit oldum. Burada da şu anda 6 bin 663 kapasite var. Buradaki yurtlarımıza da aynı şekilde almaya başlayıp böylece çadırlardan buralara transfer etmiş olacağız."