ERKEN HABER - Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, önceki seçimlerdeki Meral Akşener’in siyasal kampanyasını yöneten bir ismin, seçimlerden bir ay önce Meral Akşener’in kendisini Ankara’ya çağırıp, genel merkezde dinlenmeyen odaya götürüp, “Erdoğan’ı cumhurbaşkanı seçiyoruz. Bana gerekçesini sorma” dediğini öne sürmüştü.

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, “Geçen seçimde neden seçim ikinci tura kalmadı? Meral Akşener son bir ayda çalışmalarını durdurdu" iddiasını ortaya atmıştı.

YSK 3 Cumhurbaşkanı adayını reddetti YSK 3 Cumhurbaşkanı adayını reddetti

Cüneyt Özdemir’in YouTube kanalında Kenan Taş’ın sorularını yanıtlayan Özdağ, "Kampanya başladığı zaman oyları yüzde 16’ydı. Yüzde 7’ye kadar düşmesine müsaade etti. Meral Akşener’in aldığı oy kadar oy alsaydı seçim ikinci tura kalırdı.

Bilerek yapıldığını biliyorum. Meral Akşener’in siyasal kampanyasını yöneten bir isim, seçimlerden bir ay önce Meral Akşener’in kendisini Ankara’ya çağırıp, genel merkezde dinlenmeyen odaya götürüp, “Erdoğan’ı cumhurbaşkanı seçiyoruz. Bana gerekçesini sorma” dediğini ben partiden ayrıldıktan sonra bana anlattı"  sözleri yeniden gündem oldu.