ERKEN HABER - Suriyeliler kendileri aleyhinde açıklama yapan Türk siyasilerinin tutuklanması çağrısında bulundu. 12-17 Eylül2022 arası Türkiye’de çalıştıkları yerlerde iş bırakma eyleminde bulunma tehdidinde bulunuyorlar. Sosyal medya platformu Twitter üzerinden yapılan paylaşımda Suriyelilerin kendileri aleyhinde açıklamalarda bulunanların tutuklanmasını istedikleri görüldü. Kaçak ve yasadışı yollarla ülkemize giriş yapan bu kişiler ayrıca çalıştıkları yerlerde iş bırakma eyleminde bulunacaklarını ifade ettiler.
31266F88-70C9-4F1A-9D3F-6F2754D77175
Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın sosyal medya platformu Twitter üzerinden bu yazılanlara karşılık şu açıklamalarda bulundu: ‘’Ümit Özdağ başta olmak üzere, Suriyeliler kendileri aleyhinde açıklama yapan Türk siyasilerinin tutuklanması çağrısında bulundu, 12-17 Eylül 2022 arası Türkiye’de çalıştıkları yerlerde iş bırakma eyleminde bulunma tehdidinde bulunuyorlar. CANINIZ CEHENNEME. Ülkemizde bizi tehdit etmeyin.’’

Memleket Partisi, adayları desteklemeyecek Memleket Partisi, adayları desteklemeyecek

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, "Bazı sığınmacı ve kaçakların organize olarak, AKP'nin Suriye ve sığınmacı politikasını eleştiren Milletvekillerinin tutuklanması için iş bırakma çağrısı yapması" hakkında basın açıklaması yaptı.

MİSAFİR MİSAFİRLİĞİNİ VE HADDİNİ BİLECEK

Özdağ: ‘’Değerli Türk Halkı Ak Parti’nin yanlış dış politikası, Suriyeli politikası, yanlış sınır güvenliği, hatta sınır güvensizliği politikası neticesinde ülkemizde 13 milyon sığınmacı ve kaçak adeta işgal etmiş durumda. Yıllardan beri ısrarla uyarıyoruz. Zafer Partisi olarak bu konuyu bir seneden bu yana ana gündemimiz yaptık. Çünkü Türkiye bu sorununu çözemeden diğer hiçbir sorununu çözemez diye anlattık ve anlatmaya devam ediyoruz. Bugün ülkemize yardım için gelenler, yarın topraklarımız üzerinde, siyasetimiz üzerinde söz sahibi olmak isteyecekler. Bu Türkiye’yi bir iç karışıklığa onun da ötesinde iç savaşa sürükleyecek. Tarih boyunca bütün büyük göçlerin istisnasız bu tür büyük sonuçları olmuş. Güçlü mesajlar gelmeye başladı, bugün Türkiye’nin her yerinde Suriyeli elemanlar tarafından başlatılan bir kampanyayla eğer Ümit Özdağ ve sığınmacılar meselesinde görüş açıklayan diğer siyasiler hapishaneye atılıp, cezalandırılmazsa 12-17 Eylül 2022 tarihleri arasında Türkiye’deki yaşayan bütün Suriyeliler, işlerini bırakarak greve gidecektir diye açıklama yaptılar. Bu kabul edilebilir değil. Bu Türk Devletine Türk Milleti’ne şantajdır. Bunun Hatay’da bir Suriyeli gencin, bir Türk genci tarafından öldürülmesi sonrasında yapılmış olması da hiç tesadüf değildir. Olayın gerçeği şudur ki öldürülen Suriyeli genç öldüren Türk gencinin annesini birlikte çalıştıkları fabrikada suratından yumruklamıştır. Ortada ağır bir tahrik vardır. Özetle hiçimse hem suçlu hem güçlü olmaya kalkmasın. Misafir misafirliğini ve haddini bilecek. Buradan uyarıyoruz bavullarınızı toplamaya başlayın hepiniz vatanınıza geri döneceksiniz. Zafer Partisi olarak Türk Milleti’ne söz veriyoruz. Bu ülkede serseriliğe izin vermeyeceğiz. ‘’dedi.