Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, Cuma hutbesinde Atatürk'ün ismine yer verilmesini Afyonkarahisar'da protesto etti.

ERKEN HABER - Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, cuma hutbesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmayan Diyanet’i, Afyonkarahisar Müftülüğü önünde protesto etmek istedi.

Ümit Özdağ’ın Müftülük binası önündeki protestosu polis tarafından engellendiği için Afyonkarahisar Zafer Meydan’ında basın açıklaması yaptı.

‘’MUSTAFA SABRİ ZİHNİYETİ...’’
Özdağ : ‘’Bugün 26 Ağustos Türk Ordusu’nun Afyonkarahisar’da Yunan Ordusuna karşı büyük taarruzu başlattığı günün 100’üncü yılındayız. Bu taarruzun gerçekleşmesinin 100’üncü yıl dönümünde Cuma hutbesinde diyanet işleri başkanlığı Mustafa Sabri zihniyetine sahip olduğu için ne Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adını andı ne de 26 Ağustos’ta 1071’de Romen Diyojen’in ordusunu Malazgirt’e tarihe gömen Sultan Alpaslan’ın adını ağzına almamıştır. Metnin içinde bu zaferi kazanan büyük Türk Milleti’nin adı da yoktu. Diyanet İşleri Başkan’ı Türk Milletine karşıdır. Diyanet İşleri Başkanı Türk tarihine düşmandır, Türkiye Cumhuriyeti’ne düşmandır. Bu adam Diyanet İşleri Başkanı da değildir. ‘’ifadesinde bulundu.

Meclisin gündemi ile milletin gündemi farklı Meclisin gündemi ile milletin gündemi farklı