ERKEN HABER - Ankara’da eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı akademisyen Sinan Ateş, arkadaşı Selman Bozkurt ile Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi 1456 Sokak’taki İnci Apartmanı’ndan çıktıkları sırada, motosikletli kişinin silahlı saldırısına uğradı.

Saldırıda Sinan Ateş başından, Selman Bozkurt da omzundan yara aldı.

Olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekibi tarafından kalp masajı yapılan ve daha sonra özel hastaneye kaldırılan Sinan Ateş hayatını kaybetti.

İhbarla olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Olayın ardından kaçan motosikletli saldırganın yakalanması için çalışma başlatıldı.

SİNAN ATEŞ KİMDİR?

1984 yılının Ağustos ayında dünyaya gelmiştir. Aslen Balıkesir İli, Dursunbey İlçesi nüfusuna kayıtlı ve Dursunbey İlçesi’nde doğmuştur. İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini Bursa’da tamamlamıştır. Vatani görevini Deniz Piyade Er olarak yerine getirmiştir.

Üniversite eğitimi;

2006 senesinde Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur. 2009 senesinde, Sosyal Bilgilerde Sınıf İçinde Tarih Diyagramlarının Kullanım Türlerinin Öğrenci Başarısına Etkisi başlıklı tezi ile Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisansını tamamlamıştır. 2018 senesinde ise Demokrat Parti Dönemi Din-Siyaset İlişkileri başlıklı tezi ile Hacettepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Enstitüsünde doktorasını tamamlamıştır.

Kaçıncı Cumhurbaşkanını Seçiyoruz? Kaçıncı Cumhurbaşkanını Seçiyoruz?

Dr. Sinan Ateş, günümüz itibariyle Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı olarak hizmetlerini sürdürmektedir.