ERKEN HABER - Özel Haber - Kurban Bayramı nedeniyle Karayolları Genel Müdürlüğü denetimindeki otoyol ve köprülerin, bayram boyunca ücretsiz olacağı açıklanmasına rağmen, İstanbul-İzmir otobanından geçişlerde ücret alındığı tespit edildi.

İYİ Parti'ye saldırı meğer inşaat bekçisinin hırsızı kovalarken sıktığı mermilermiş İYİ Parti'ye saldırı meğer inşaat bekçisinin hırsızı kovalarken sıktığı mermilermiş

Bayram için şehirler arası yolculuk yapan vatandaşlar, trafik yoğunluğundan kaçmak için otobanları kullanmayı tercih etti. Ücretsiz olduğu için otobanlardan geçiş yapan bazı vatandaşlardan ücret alınmış olması tepkiyle karşılandı.

otoyol fatura1

Bursa-İzmir arası otobandan geçen yolculardan 169.5 lira ücret kesildi.

otoyol faturaGebze-İzmir otobanını kullanan vatandaşlardan ise 28 lira ücret alındı.

Yalova'dan Manisa'ya gden bir vatandaş, ücretsiz otobanları kullanmasına rağmen toplamda 197.5 lira para alındı.

CUMHURBAŞKANLIĞI KARARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Cumhurbaşkanı Kararı’na göre Yavuz Sultan Selim, Osmanbey, 18 Mart Çanakkale köprüleri, İstanbul-İzmir Otoyolu, Kuzey Marmara Otoyolu, Avrasya Tüneli bayramda da paralı olacağı duyurulmuştu.

Aynı kararla, 9 Temmuz'dan başlamak üzere belediyeler ve bağlı kuruluşlarınca yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden yararlanacaklar da söz konusu kararname dışında tutularak, belediyelere bu yönde ücretsiz hizmet verebilme imkanı tanınmıştı.