Twitter'da bugün gündemde yer alan hashtag ve trendlerdeki haberleri sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberde.

ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #EmekçininKaraGünü8Eylül - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, aylardır çalışma olduğunu açıklıyor ancak şimdiye kadar herhangi bir sonuç çıkmadı.

- #QuinElizabeth -İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, 96 yaşında vefat etti.

- #KHK - KHK'lı Platformlar Birliği Sözcüsü Dr. Levent Mazılıgüney, Erken Haber'e yaptığı açıklamada, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yaşanan hukuki süreçle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

- Süper Vali - Görev anlayışı ve vatandaşla sıcak ilişkisi dolayısıyla görev yaptığı dönemde "Süper Vali" ve "Efsane Vali" olarak adlandırılan merhum Recep Yazıcıoğlu, ölümünün üzerinden 19 yıl geçmesine rağmen unutulmadı.

Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde 6 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde 6 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

- #EGMninpromosyonu - Emniyet Genel Müdürlüğü, promosyon konusunda Vakıfbank ile başlatılan görüşmelerin sürdüğünü açıkladı.

- #YolVer - Konya'da meydana gelen yol verme kavgasında 2 kişi silahla vurularak öldürüldü, 3 kişi de yaralandı.

- #kykburs - YKS sonuçları, ek tercihler ve yurt başvurularının ardından KYK bursları ile kredileri gündemde. Burs başvuru sürecini sizin için derledik.

- #MersinYanıyor - Mersin'in Anamur ilçesinde dün başlayan orman yangını, tüm müdahalelere rağmen yayılarak devam ediyor.

- #SuriyelilerSuriyeye -Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Türkiye’de iş bırakma eylemi yapacak Suriyelilere “CANINIZ CEHENNEME” diyerek yanıt verdi.

- #SağlıkSensizdeOlur - Sağlık çalışanları, yapılan sözleşmelerde 300 liralık kazanımı başarı olarak gösteren sendikadan "SağlıkSensizdeOlur" diyerek istifa etmeye başladılar.

- #kykyurtları - Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, yurt yerleştirme sonuçlarını açıkladı, yüzde 80 yerleştirme yapıldı.

- #yksektercih - ÖSYM Başkanlığı 2022 YKS ek yerleştirme tercih klavuzunu erişime açtı

- #KamuŞefleri - #KararımızNet3600 - Kamuda görev yapan şefler, 3600 ek göstergenin üst amirlere uygulanarak kendilerinin bu düzenlemeden muaf tutulmasına tepki gösterdi.

- #Erzurum - AK Parti Erzurum İl Başkanlığı'na ait makam aracı, usulsüz bir şekilde şoför üzerine kayıt ettirildi.