Twitter'da bugün gündemde yer alan hashtag ve trendlerdeki haberleri sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberde.

ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #Mersin - Akkuyu Nükleer Santrali yakınındaki ormanda yangın çıktı. 110 hane tahliye edildi. 8 uçak ve 8 helikopterle müdahale ediliyor.

- #SuriyelilerSuriyeye -Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Türkiye’de iş bırakma eylemi yapacak Suriyelilere “CANINIZ CEHENNEME” diyerek yanıt verdi.

- #SağlıkSensizdeOlur - Sağlık çalışanları, yapılan sözleşmelerde 300 liralık kazanımı başarı olarak gösteren sendikadan "SağlıkSensizdeOlur" diyerek istifa etmeye başladılar.

- #kykyurtları - Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, yurt yerleştirme sonuçlarını açıkladı, yüzde 80 yerleştirme yapıldı.

- #yksektercih - ÖSYM Başkanlığı 2022 YKS ek yerleştirme tercih klavuzunu erişime açtı

- #KamuŞefleri - #KararımızNet3600 - Kamuda görev yapan şefler, 3600 ek göstergenin üst amirlere uygulanarak kendilerinin bu düzenlemeden muaf tutulmasına tepki gösterdi.

- #yksektercih - Üniversitelere yerleşemeyen öğrencilerin umudu olan YKS ek tercih yerleştirme klavuzu bugün yayınlanacak.

Otizmli genci öldürenler serbest Otizmli genci öldürenler serbest

- #Erzurum - AK Parti Erzurum İl Başkanlığı'na ait makam aracı, usulsüz bir şekilde şoför üzerine kayıt ettirildi. 

- #MuratBakanYalnızDeğildir - #PolisinSesiTekYürek - Emniyet Genel Müdürlüğü, promosyon konusunda Vakıfbank ile başlatılan görüşmelerin sürdüğünü açıkladı. Son durum için tıklayın. 

- Pirinç - Merkez Bankası, TÜİK'in yıllık enflasyonun yüzde 80,21'e yükseldiğini açıklamasının ardından Fiyat Gelişmeleri Raporu da yayımlandı.

- #EYTninBekleyecekZamanıYok - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, aylardır çalışma olduğunu açıklıyor ancak şimdiye kadar herhangi bir sonuç çıkmadı.

- #kykyurt - GSByurtları - Üniversiteye kayıt yaptıran öğrenciler, Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarının yetersizliği nedeniyle barınacak yer arayışında.

- #Zakkum - Şanlıurfa'da Din Görevlileri Derneği, "Zakkum" isminin cehennemdeki bir ağacın ismi olduğu gerekçesiyle Zakkum Grubu'nun konserinin iptal edilmesini istedi.

- #ZamGeldi - Bugün geceden itibaren geçerli olacak motorin zammının ardından, yarın geçerli olmak üzere ikinci bir zam daha yapıldı.

- #GSByePromosyon30bin - Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde çalışan personel, bankadan aldığı 5 bin 800 liralık promosyonun 30 bin liraya çıkarılmasını istiyor.

- #ogretmenlervazgecmeyecek - Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Özellikle Milli Eğitim Bakanlığının yeni açılımlarına odaklanarak mutlaka yeni öğretmen istihdamı olacak." dedi.

- #AltılıMasa - Bazı konularda işbirliği yapmak üzere kurulan Altılı Masa, Cumhurbaşkanlığı konusunda ittifak sağlanamayacağı ortaya çıktı.