ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

“Yumruğumuzla adam öldürürüz” tehdidi savurmuştu “Yumruğumuzla adam öldürürüz” tehdidi savurmuştu

- #Yargıtay - Yargıtay’daki hukuk dairelerinden birinde görev yapan üye, makam odasında bir kadınla ilişki yaşarken temizlik için odaya giren kat görevlisine yakalandığı ileri sürüldü.

- #hastanedeişkence - Kapatılan ve 8 kişinin gözaltına alındığı Bayındır Hastanesi'nde daha önce yaşanan skandallar da ortaya çıktı, 5 hastanın ölümüne yol açılmış.

- #EYTEkimdeMeclise - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, "EYT" ile ilgili, "1999 öncesi işe girmiş olanların yaş sorunu yüzünden emeklilikte karşılaştıkları sorunun çözümüne dönük düzenleme hazırlığı içerisindeyiz. Bu tek tip bir düzenleme." dedi.

- Muhsin Yazıcıoğlu - Kahramanmaraş'ta devam eden duruşmaya katılan helikopter firması yetkilileri, TBMM'ye verdikleri ifadenin "yanlış" olduğunu ileri sürdüler.

- #2022KPSSşaibeli - 2022 KPSS'nin iptal edilmesine ilişkin skandalın ardından geçen süreye rağmen henüz inceleme ve soruşturmaların sonuçları veya gelişmeler açıklanmadı.

- #Şeflerin3600şöleni - Kamuda görev yapan şefler, yöneticilere uygulanan 3600 ek göstergeden faydalanmak için Ankara'da bir araya gelecekler.

- #PolislerİntiharEdiyor - Son 30 saatte Ankara, İstanbul, Osmaniye, Zonguldak ve Nevşehir'de birer polis memuru intihara teşebbüs etti, 3'ü yaşamını yitirdi.

- #bayındırhastanesi - İstanbul'daki Bayındır Hastanesi personelinin yaşlı bir hastayla ilgili skandal görüntülerinin ardından hastanenin faaliyetleri durduruldu.

- #BaşörtüsüneAnayasalGüvence - Erdoğan, CHP'nin Meclis'e sunduğu 'başörtüsü teklifi'ne ilişkin ''Eğer dürüstseniz çözümü yasa değil Anayasa düzeninde sağlayalım'' dedi.

- #SansürYasasınaHayır - Kamuoyunda "Sansür Yasası" olarak bilinen tasarı, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmeye başlandı.