ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #Erzurum - AK Parti Erzurum İl Başkanlığı'na ait makam aracı, usulsüz bir şekilde şoför üzerine kayıt ettirildi. 

- #MuratBakanYalnızDeğildir - #PolisinSesiTekYürek - Emniyet Genel Müdürlüğü, promosyon konusunda Vakıfbank ile başlatılan görüşmelerin sürdüğünü açıkladı. Son durum için tıklayın. 

- Pirinç - Merkez Bankası, TÜİK'in yıllık enflasyonun yüzde 80,21'e yükseldiğini açıklamasının ardından Fiyat Gelişmeleri Raporu da yayımlandı.

12 ilde 24 idare mahkemesi kurulacak 12 ilde 24 idare mahkemesi kurulacak

- #EYTninBekleyecekZamanıYok - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, aylardır çalışma olduğunu açıklıyor ancak şimdiye kadar herhangi bir sonuç çıkmadı.

- #kykyurt - GSByurtları - Üniversiteye kayıt yaptıran öğrenciler, Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarının yetersizliği nedeniyle barınacak yer arayışında.

- #Zakkum - Şanlıurfa'da Din Görevlileri Derneği, "Zakkum" isminin cehennemdeki bir ağacın ismi olduğu gerekçesiyle Zakkum Grubu'nun konserinin iptal edilmesini istedi.

- #ZamGeldi - Bugün geceden itibaren geçerli olacak motorin zammının ardından, yarın geçerli olmak üzere ikinci bir zam daha yapıldı.

- #GSByePromosyon30bin - Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde çalışan personel, bankadan aldığı 5 bin 800 liralık promosyonun 30 bin liraya çıkarılmasını istiyor.

- #kabinetoplantısı - Birçok kesimin merakla beklediği Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda beklenen müjdeler çıkmadı.

- #PolisinSesiTekYürek - Milyonlarca çalışanın maaşlarını alacakları bankalar arasındaki rekabet, çalışanlara ödenen promosyonun yükseltilmesine yol açtı.

- #ogretmenlervazgecmeyecek - Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Özellikle Milli Eğitim Bakanlığının yeni açılımlarına odaklanarak mutlaka yeni öğretmen istihdamı olacak." dedi.

- #BakanÖzerİstifa - Genel bütçe kapsamındaki kamu idarelerinin 2023 yılı ödeneğinde en yüksek pay 2 trilyon 80 milyar lirayla Hazine ve Maliye Bakanlığının oldu.

- #AltılıMasa - Bazı konularda işbirliği yapmak üzere kurulan Altılı Masa, Cumhurbaşkanlığı konusunda ittifak sağlanamayacağı ortaya çıktı.

- #AdayımKilicdaroglu - #kemalkilicdaroglu - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisinin Cumhurbaşkanı adaylığına hazır olduğunu açıkladı.

- #Enflasyon -  TÜİK, Ağustos ayı enflasyonu yüzde 1.46, yıllık enflasyonu yüzde 80.2 olarak açıkladı.

- Skorsky - Pençe-Kilit operasyon bölgesinde Skorsky tipi helikopter kaza yaptı, 7 personel kurtarıldı, 1 personel şehit oldu.

- ENAG - Enflasyon Araştırma Grubu'nun yaptığı hesaplamalara göre Ağustos itibariyle yıllık enflasyon yüzde 181.37 olarak gerçekleşti.

- HDP'ye - CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, HDP'ye bakanlık verilebileceğini söyledi.

- #ösymekkontenjan - ÖSYM, YKS ek yerleştirme tercihlerinin 7-13 Eylül tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.

- #KızKulesiNerede - Kız Kulesi'nde 1940'ta çıkan yangından sonra eklenti yapılan betonarme külahın, yapıdan ayrıldığı açıklandı.