Twitter'da bugün gündemde yer alan hashtag ve trendlerdeki haberleri sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberde.

ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri ile sondakika haberlerini sizin için derledik.

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #GSByePromosyon30bin - Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde çalışan personel, bankadan aldığı 5 bin 800 liralık promosyonun 30 bin liraya çıkarılmasını istiyor.

- #kabinetoplantısı - Birçok kesimin merakla beklediği Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda beklenen müjdeler çıkmadı.

- #PolisinSesiTekYürek - Milyonlarca çalışanın maaşlarını alacakları bankalar arasındaki rekabet, çalışanlara ödenen promosyonun yükseltilmesine yol açtı.

- #ogretmenlervazgecmeyecek - Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Özellikle Milli Eğitim Bakanlığının yeni açılımlarına odaklanarak mutlaka yeni öğretmen istihdamı olacak." dedi.

- #BakanÖzerİstifa - Genel bütçe kapsamındaki kamu idarelerinin 2023 yılı ödeneğinde en yüksek pay 2 trilyon 80 milyar lirayla Hazine ve Maliye Bakanlığının oldu.

- #AltılıMasa - Bazı konularda işbirliği yapmak üzere kurulan Altılı Masa, Cumhurbaşkanlığı konusunda ittifak sağlanamayacağı ortaya çıktı.

- #hazırım - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisinin Cumhurbaşkanı adaylığına hazır olduğunu açıkladı.

- #Enflasyon -  TÜİK, Ağustos ayı enflasyonu yüzde 1.46, yıllık enflasyonu yüzde 80.2 olarak açıkladı.

- Skorsky - Pençe-Kilit operasyon bölgesinde Skorsky tipi helikopter kaza yaptı, 7 personel kurtarıldı, 1 personel şehit oldu.

- #ENAG - Enflasyon Araştırma Grubu'nun yaptığı hesaplamalara göre Ağustos itibariyle yıllık enflasyon yüzde 181.37 olarak gerçekleşti.

- Tıp Fakültesini - Hatay'da Faris Muhammed Al-Ali (17), bıçaklanarak öldürüldü. Faris Muhammed Al-Ali'nin, bu yıl tıp fakültesini kazandığı belirtildi.

- HDP'ye - CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, HDP'ye bakanlık verilebileceğini söyledi.

- #ösymekkontenjan - ÖSYM, YKS ek yerleştirme tercihlerinin 7-13 Eylül tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.

- Yine Skandal - Adnan Oktar ile evlendirilmek istenen ve İsviçre'de koruma altında yaşayan Serra Muhammed Valipour'a ait özel dosyalar, Oktar'ın avukatına teslim edilmiş.

- #KızKulesiNerede - Kız Kulesi'nde 1940'ta çıkan yangından sonra eklenti yapılan betonarme külahın, yapıdan ayrıldığı açıklandı.

- #YetkisizSendikaİstifa - Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), çalışanlara bankalar tarafından verilen maaş promosyonlarında enflasyon düzenlemesi yapılmasına ilişkin başvuruları incelemeye aldı.

- #ogretmenlerusmayacak - Erdoğan, "Siz eğitim öğretim mimarı mısınız sokakta çapulcu musunuz? Bize yavrularıyla haşır neşir öğretmenler lazım'' dedi.

Kaş'ta makilik alandan çıkan yangına müdahale ediliyor Kaş'ta makilik alandan çıkan yangına müdahale ediliyor

- #PolislersoruyorEGMsusuyor - Emniyet Genel Müdürlüğü ile Vakıfbank arasındaki pazarlıkta anlaşma henüz sağlanamadı. Personel Vakıfbank haricindeki diğer bankalarla da görüşülmesini istiyor.