Twitter'da bugün gündemde yer alan hashtag ve trendlerdeki haberleri sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberde.

ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sralara yükselen trend haberleri ile sondakika haberlerini sizin için derledik.

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

Süleyman Soylu istifasına giden süreç Süleyman Soylu istifasına giden süreç

- Tıp Fakültesini - Hatay'da Faris Muhammed Al-Ali (17), bıçaklanarak öldürüldü. Faris Muhammed Al-Ali'nin, bu yıl tıp fakültesini kazandığı belirtildi.

- HDP'ye - CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, HDP'ye bakanlık verilebileceğini söyledi.

- #ösymekkontenjan - ÖSYM, YKS ek yerleştirme tercihlerinin 7-13 Eylül tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.

- Yine Skandal - Adnan Oktar ile evlendirilmek istenen ve İsviçre'de koruma altında yaşayan Serra Muhammed Valipour'a ait özel dosyalar, Oktar'ın avukatına teslim edilmiş.

- #KızKulesiNerede - Kız Kulesi'nde 1940'ta çıkan yangından sonra eklenti yapılan betonarme külahın, yapıdan ayrıldığı açıklandı.

- #KadroHakkımız - #uzmancavus - Türk Silahlı Kuvvetleri'nde Uzman Çavuş olarak görev yapan personel, süreli sözleşme yerine TSK'nın kadrosuna dahil olmak istiyor.

- #AnkaraKusu - #ÜnsalBan - AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu'nun boşana aşamasındaki eşi Ünsal Ban, yeniden tutuklandı. Ankara Kuşu Oktay Yaşar da Ban'ın yanındaydı.

- #oesymekkontenjan - YKS sonuçlarına göre üniversiteye kayıt yaptırılmayan bölümlerin ek kontenjanlarının ÖSYM tarafından açıklanması bekleniyor.

- #VakifEGMpromosyonumNerede - Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), çalışanlara bankalar tarafından verilen maaş promosyonlarında enflasyon düzenlemesi yapılmasına ilişkin başvuruları incelemeye aldı.

- #Datca - Akdeniz'de Muğla'nın Datça ile Yunanistan Lasithi açıklarında 5,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

- #unsalban - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, eski THK Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban'ın "konutu terk etmeme" adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına itiraz etti.

- #ogretmenlerusmayacak - Erdoğan, "Siz eğitim öğretim mimarı mısınız sokakta çapulcu musunuz? Bize yavrularıyla haşır neşir öğretmenler lazım'' dedi.

- Levent Göktaş - Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastının firari zanlısı emekli albay Mustafa Levent Göktaş'ın, Bulgaristan'ın Svilengrad kentinde yakalandığını açıkladı.

- Serkan Taranoğlu - Sedat Peker’in ‘rüşvet istedi’ dediği Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevden alındı.

- #PolislersoruyorEGMsusuyor - Emniyet Genel Müdürlüğü ile Vakıfbank arasındaki pazarlıkta anlaşma henüz sağlanamadı. Personel Vakıfbank haricindeki diğer bankalarla da görüşülmesini istiyor.

- #tercih2022 - #ekkontenjanlarartırılsın - YKS sonuçlarına göre üniversiteye kayıt yaptırılmayan bölümlerin ek kontenjanlarının ÖSYM tarafından açıklanması bekleniyor.