ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #Sayıştay - Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Sayıştay'ın 2021 mali denetimleri için faaliyet raporu ve mali tablo sunmadı.

- #artıksözmecliste - Mağduriyetlerinin giderilmesini bekleyen farklı gruplar, Meclis'in açılmasını bekliyor. Meclisin gündemi ile vatandaşın gündemi birbiriyle örtüşmüyor.

- #Osmaniye - Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde kız yurdunda kalan 35 öğrenci akşam yemeğinden sonra bulantı ve kusma şikayetiyle tedaviye alındı.

- #EkKontenjanİstiyoruz - Türkiye'de herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen öğrenciler ek kontenjan isterken, 50 bini Afrikalı olmak üzere 280 bin yabancı öğrencinin olması tepkiyle karşılandı.

- #SemraGüzel - Dokunulmazlığı kaldırıldıktan sonra yurt dışına kaçmak isterken yakalanan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

- #GenelAf - Türkiye Cumhuriyet tarihinde şimdiye kadar 7 adet genel af çıkarıldı, kısmi aflarla ilgili 52 yasal düzenleme gerçekleştirildi.

- #Iran - İran, Irak Kürt bölgesel yönetimi denetimindeki sınıra yakın bazı bölgeleri İHA ve toplarla vurdu. Çok sayıda ölü ve yaralı var.

-#Kpss2022Sızmış - Yenilenen KPSS 2022'de jelatini açılmış soru kitapçığı olduğu iddia ediliyor. ÖSYM, "hataen açıldığını" açıkladı. Sorular sızdırıldığı gerekçesiyle KPSS'nin iptali gündemde.

- #PolisiminYanındayım - Polislere verilecek promosyon belli oldu. Varılan anlaşmayı Emniyet Genel Müdürlüğü açıkladı. Polisler, talep ettiği promosyonun yarısını ancak alabilecek.

İsrail polisi göstericilere müdahale etti İsrail polisi göstericilere müdahale etti

- #YoksulaMektup - Erdoğan, dar gelirli ailelere gönderdiği mektupta, hane halkına selamlarını ileterek, "her zaman yanınızda olduğunuzu bilmenizi isterim" ifadelerini kullandı.