Twitter'da bugün gündemde yer alan hashtag ve trendlerdeki haberleri sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberde.

ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sralara yükselen trend haberleri ile sondakika haberlerini sizin için derledik.

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #uzmancavus - Türk Silahlı Kuvvetleri'nde Uzman Çavuş olarak görev yapan personel, süreli sözleşme yerine TSK'nın kadrosuna dahil olmak istiyor.

- #AnkaraKusu - #ÜnsalBan - AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu'nun boşana aşamasındaki eşi Ünsal Ban, yeniden tutuklandı. Ankara Kuşu Oktay Yaşar da Ban'ın yanındaydı.

- #oesymekkontenjan - YKS sonuçlarına göre üniversiteye kayıt yaptırılmayan bölümlerin ek kontenjanlarının ÖSYM tarafından açıklanması bekleniyor.

- #VakifEGMpromosyonumNerede - Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), çalışanlara bankalar tarafından verilen maaş promosyonlarında enflasyon düzenlemesi yapılmasına ilişkin başvuruları incelemeye aldı.

- Datça'da deprem - Akdeniz'de Muğla'nın Datça ile Yunanistan Lasithi açıklarında 5,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

- #unsalban - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, eski THK Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban'ın "konutu terk etmeme" adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına itiraz etti.

- #ogretmenlerusmayacak - Erdoğan, "Siz eğitim öğretim mimarı mısınız sokakta çapulcu musunuz? Bize yavrularıyla haşır neşir öğretmenler lazım'' dedi.

- Levent Göktaş - Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastının firari zanlısı emekli albay Mustafa Levent Göktaş'ın, Bulgaristan'ın Svilengrad kentinde yakalandığını açıkladı.

- Serkan Taranoğlu - Sedat Peker’in ‘rüşvet istedi’ dediği Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevden alındı.

- #empati - Saadet Partisi, sosyal medya hesabından paylaştığı "Bugün Erdoğan genç olsaydı" içerikli video gündem oldu.

- Bülent Arınç - Suç örgütü lideri Sedat Peker'in yolsuzluk iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Partili Bülent Arınç, partisine yönelik eleştirilerde bulundu

- Musa Eroğlu - Ünlü türkücü Musa Eroğlu, Hz. Ali'nin kılıcının 2 ton 700 kilo olduğunu, bunu ancak Tanrı'nın taşıyabileceğini, bunu taşıyan birinin ise bir bıçakla öldürülmesinin inandırıcı olmadığını söyledi.

- Leent Göktaş - Necip Hablemitoğlu suikastının katil zanlılarından firarda bulunan emekli albay Levent Göktaş için Interpol tarafından kırmızı bülten çıkarıldı.

- #polisiminyanındayım - Emniyet Genel Müdürlüğü ile Vakıfbank arasındaki pazarlıkta anlaşma henüz sağlanamadı. Personel Vakıfbank haricindeki diğer bankalarla da görüşülmesini istiyor.

- #Kuşadası - #deprem - İlki 4,7 büyüklüğünde olan sarsıntının ardından 5,1 büyüklüğünde ikinci bir deprem daha meydana geldi.

Şehit Astsubay Yusuf Ataş son yolculuğuna uğurlandı Şehit Astsubay Yusuf Ataş son yolculuğuna uğurlandı

- #tercih2022 - #ekkontenjanlarartırılsın - YKS sonuçlarına göre üniversiteye kayıt yaptırılmayan bölümlerin ek kontenjanlarının ÖSYM tarafından açıklanması bekleniyor.