ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #SedatPeker - Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Sedat Peker ile görüşmek için girişimlerde bulunduğunu bildirdi.

- #MahsaAmini - İran'da ahlak polisi tarafından kıyafetinden dolayı darp edilmesinin ardından gözaltındayken yaşamını yitiren Mahsa Amini, ölümünün 40. gününde mezarı başında anıldı.

- #HDPeksure - AYM, HDP kapatılması dava dosyasına sunulan ek delillere ilişkin partiye savunma için 30 gün ek süre verdi.

- #PolisAnne - En İyi Narkotik Polis Anne Projesine katılan Süleyman Soylu, "Uyuşturucu tüccarlarına da terörist muamelesi yapıyoruz" dedi.

Cep telefonlarına yapılacak 2 bin 500 liralık zam geri alındı Cep telefonlarına yapılacak 2 bin 500 liralık zam geri alındı

- #Tebliğ - İsmailağa tarikatına bağlı grup, Gaziantep'teki bir pavyonu ziyaret ederek, oradakilere toplu dua ettirdi.

- #BozkırKaymakamı - Konya Bozkır Kaymakamı Ahmet Berkay Deniz, yeni görev yerinde kendisine gelen ‘hayırlı olsun’ çiçeklerini satarak, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ayakkabı aldı.

- #HalitKıvanc - Radyo ve televizyon sunucusu Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti.

- #GenelAff - Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte mahkumların ve ailelerinin Genel Af beklentisi her geçen gün artıyor. Cumhuriyet'in 100. yılı nedeniyle de beklenti oldukça fazla.

- Mahir Ünal - Mahir Ünal'ın Cumhuriyet'in kazanımlarına yönelik ifadelerine tepkiler artıyor. Bahçeli ve Kılıçdaroğlu tepki gösterirken, ADD suç duyurusunda bulundu.

- #enflasyon - TÜİK, enflasyonun belirlenmesinde uyguladığı enflasyon sepetinde 409 madde ve 904 madde çeşidi dikkate alınıyor. 

- #85binkadro - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan bu yıl içerisinde 85 bin kadro ihdas edilmesinde, başvuru şartları ve bronşlar için kılavuz yayınlanması bekleniyor.

-#sağlıktayolsuzluk - İstanbul merkezli 10 ilde "sağlık yolsuzluğu" ile ilgili düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 50 şüpheliden 26'sı tutuklandı.