ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #YunanKAŞINMA - Atina yönetimi, gayri askeri statüdeki Midilli'ye 23, Sisam'a ise 18 zırhlı araç sevk etti. ABD'nin Dedeağaç'a gönderdiği araçların sevkiyatı, TSK İHA'larınca görüntülendi.

- #NeşetErtaş - Halk ozanı Neşet Ertaş, vefatının 10. yılında Kırşehir'deki mezarı başında törenle anıldı.

- #ZaferPartisi - Zafer Partisi GİK Toplantısı’nda Eskişehir Eski İl Başkanı Soner Çam’ın 2013’teki mesajı okunarak disipline sevk edildiğinin açıklanması sonucu arbede çıktı.

- #SiirtMitingi - DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Siirt Mitingi’nde yaptığı konuşmada, fakirden zengine sermaye transferi yapıldığını söyledi.

- KPSS - Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2022-KPSS Lisans Alan Bilgisi oturumlarının temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarını yayımladı.

-#Kanalİstanbul - Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul'un maliyetinin ilk hesaplanandan 5 milyar dolar daha fazla tutacağını açıkladı.

Kütahya'da ambulans devrildi: 3 yaralı Kütahya'da ambulans devrildi: 3 yaralı

- #kadro - Sözleşmeli işçilere kadro verilmesine ilişkin başlatılan çalışmalarda sona gelindi. Meclis açıldıktan sonra yasal düzenleme yapılacak.

- #IranProtests - İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, protestolarla kararlı mücadele talimatı verdi, İran ordusu operasyona başladı, 11'i gazeteci çok sayıda gözaltı var. Ölü sayısı 35'e yükseldi.

- #EYTninMeselesiHak - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunda "çözüm aşamasına geldik" açıklaması yaptı.

- ÖSYM - #yks2022 - YKS sonuçlarına göre üniversitelere yerleştirilmesinin ardından yapılan ek tercihlere rağmen üniversitelerde 20 bin kontenjan boş kaldı. İkinci ek tercih beklentisi oluştu.