ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #kadro - Sözleşmeli işçilere kadro verilmesine ilişkin başlatılan çalışmalarda sona gelindi. Meclis açıldıktan sonra yasal düzenleme yapılacak.

- #IranProtests - İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, protestolarla kararlı mücadele talimatı verdi, İran ordusu operasyona başladı, 11'i gazeteci çok sayıda gözaltı var. Ölü sayısı 35'e yükseldi.

- #GenelAf - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Genel Af ve infaz yasalarına ilişkin konuların gündemlerinde olmadığını bildirdi.

Toplu oy kavgası "İster avukat ister Allah ol" Toplu oy kavgası "İster avukat ister Allah ol"

- #Taseron - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 90 bin taşeron işçisinin kadroya dahil edilmesi için çalışmalarını tamamladıklarını bildirdi.

- #EYTninMeselesiHak - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunda "çözüm aşamasına geldik" açıklaması yaptı.

- #SedatPeker - Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Sedat Peker hakkında hazırlanan iddianamede, yakalanarak Türkiye'ye getirilmesi istendi.

- #IranProtests - Mahsa Amini'nin Ahlak Polisi tarafından öldürülmesinin ardından başlayan protestolar 6. gününde devam ediyor, ölü sayısı 34'e yükseldi.

- #EmniyetinPromosyonuNerede - EGM, Emniyet-Sen'in yasal olmadığını, sözde genel başkan olarak kendini tanıtan Faruk Sezer hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

- ÖSYM - #yks2022 - YKS sonuçlarına göre üniversitelere yerleştirilmesinin ardından yapılan ek tercihlere rağmen üniversitelerde 20 bin kontenjan boş kaldı. İkinci ek tercih beklentisi oluştu.