Adalet Bakanlığı, başörtüsüne yönelik anayasa çalışmalarına başladı Adalet Bakanlığı, başörtüsüne yönelik anayasa çalışmalarına başladı

ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #kadro - Sözleşmeli işçilere kadro verilmesine ilişkin başlatılan çalışmalarda sona gelindi. Meclis açıldıktan sonra yasal düzenleme yapılacak.

- #IranProtests - İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, protestolarla kararlı mücadele talimatı verdi, İran ordusu operasyona başladı, 11'i gazeteci çok sayıda gözaltı var. Ölü sayısı 35'e yükseldi.

- #GenelAf - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Genel Af ve infaz yasalarına ilişkin konuların gündemlerinde olmadığını bildirdi.

- #Taseron - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 90 bin taşeron işçisinin kadroya dahil edilmesi için çalışmalarını tamamladıklarını bildirdi.

- #EYTninMeselesiHak - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunda "çözüm aşamasına geldik" açıklaması yaptı.

- #SedatPeker - Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Sedat Peker hakkında hazırlanan iddianamede, yakalanarak Türkiye'ye getirilmesi istendi.

- #IranProtests - Mahsa Amini'nin Ahlak Polisi tarafından öldürülmesinin ardından başlayan protestolar 6. gününde devam ediyor, ölü sayısı 34'e yükseldi.

- #EmniyetinPromosyonuNerede - EGM, Emniyet-Sen'in yasal olmadığını, sözde genel başkan olarak kendini tanıtan Faruk Sezer hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

- ÖSYM - #yks2022 - YKS sonuçlarına göre üniversitelere yerleştirilmesinin ardından yapılan ek tercihlere rağmen üniversitelerde 20 bin kontenjan boş kaldı. İkinci ek tercih beklentisi oluştu.