Twitter'da bugün gündemde yer alan hashtag ve trendlerdeki haberleri sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberde.

ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #DeryaYanıkİstifa - LGBTİ+ konusunda tepki toplayan Derya Yanık, "Devlet her vatandaşını korumakla mükelleftir. Bu noktayı tartışmaya açmak da çok tehlikelidir" dedi.

- #GenelAf - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Genel Af ve infaz yasalarına ilişkin konuların gündemlerinde olmadığını bildirdi.

Meteoroloji'den Batı Karadeniz için kuvvetli yağış uyarısı Meteoroloji'den Batı Karadeniz için kuvvetli yağış uyarısı

- Bilgin - #Taseron - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 90 bin taşeron işçisinin kadroya dahil edilmesi için çalışmalarını tamamladıklarını bildirdi.

- #EYTninMeselesiHak - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunda "çözüm aşamasına geldik" açıklaması yaptı.

- #SedatPeker - Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Sedat Peker hakkında hazırlanan iddianamede, yakalanarak Türkiye'ye getirilmesi istendi.

- #IranProtests - Mahsa Amini'nin Ahlak Polisi tarafından öldürülmesinin ardından başlayan protestolar 6. gününde devam ediyor, ölü sayısı 34'e yükseldi.

- #TekneFaciası - Suriye’nin batısındaki Tartus ili açıklarında düzensiz göçmenleri taşıyan tekne battı, 34 göçmen yaşamını yitirdi.

- #instagramdown - Iran'da kıyafetinden dolayı öldürülen Mahsa Amini olayının ardından başlayan protestoları engellemek için WhatsApp ve instagrama erişim engellendi.

- #EmniyetinPromosyonuNerede - EGM, Emniyet-Sen'in yasal olmadığını, sözde genel başkan olarak kendini tanıtan Faruk Sezer hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

- ÖSYM - #yks2022 - YKS sonuçlarına göre üniversitelere yerleştirilmesinin ardından yapılan ek tercihlere rağmen üniversitelerde 20 bin kontenjan boş kaldı. İkinci ek tercih beklentisi oluştu.

- #SedatPeker - #cenkcelik - Sedat Peker’in daha önceden öldürüleceğini haber verdiği Cenk Çelik’i öldüren zanlı, yurt dışına kaçarken yakalandı.

- #5816kaldırılsın - İran'da Mahsa Amini'nin kıyafetleri nedeniyle öldürülmesinin ardından sosyal medya üzerinde şeriatçılar ile Atatürkçüler arasında tartışma başladı. 

- #dımdızlak - Bakan Yardımcısı Şeref Kalaycı, maden arama çalışmaları sırasında Kaz Dağları'nda 5 yılda kesilmesi gereken ağaçların bir yılda kesildiğini itiraf etti.

- #MahsaAmini - İran'da 22 yaşındaki Mahsa Amini'nin kıyafetinden dolayı Ahlak Polisi tarafından darp edilmesi ve gözaltındayken ölümüyle başlayan protestolarda 8 kişi öldü.

-#EbuAkile - El-Hak Kurumu Müdürü Şavan Cebbarin, "Varılan ilk sonuçlara göre, Ebu Akile, İsrail askerlerinin görüş menzilindeydi ve kasten öldürüldü." dedi.