Twitter'da bugün gündemde yer alan hashtag ve trendlerdeki haberleri sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberde.

ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #EmniyetinPromosyonuNerede - EGM, Emniyet-Sen'in yasal olmadığını, sözde genel başkan olarak kendini tanıtan Faruk Sezer hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

- ÖSYM - #yks2022 - YKS sonuçlarına göre üniversitelere yerleştirilmesinin ardından yapılan ek tercihlere rağmen üniversitelerde 20 bin kontenjan boş kaldı. İkinci ek tercih beklentisi oluştu.

- #SedatPeker - #cenkcelik - Sedat Peker’in daha önceden öldürüleceğini haber verdiği Cenk Çelik’i öldüren zanlı, yurt dışına kaçarken yakalandı.

- #5816kaldırılsın - İran'da Mahsa Amini'nin kıyafetleri nedeniyle öldürülmesinin ardından sosyal medya üzerinde şeriatçılar ile Atatürkçüler arasında tartışma başladı. 

- #dımdızlak - Bakan Yardımcısı Şeref Kalaycı, maden arama çalışmaları sırasında Kaz Dağları'nda 5 yılda kesilmesi gereken ağaçların bir yılda kesildiğini itiraf etti.

- Mehmet Ali Erbil - Mehmet Ali Erbil sürekli çok eşli yaşadığını ileri sürerek, eşini aldattığını itiraf etti. Şovmen Erbil'in açıklamaları, tepkiyle karşılandı.

- #helikopter - Marmaris'teki orman yangınını söndürme çalışmalarına destek vermeye giden helikopter Denizli'de düştü: 1 ölü, 4 yaralı.

- #Marmaris - Muğla'nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor.

- #MahsaAmini - İran'da 22 yaşındaki Mahsa Amini'nin kıyafetinden dolayı Ahlak Polisi tarafından darp edilmesi ve gözaltındayken ölümüyle başlayan protestolarda 8 kişi öldü.

-#EbuAkile - El-Hak Kurumu Müdürü Şavan Cebbarin, "Varılan ilk sonuçlara göre, Ebu Akile, İsrail askerlerinin görüş menzilindeydi ve kasten öldürüldü." dedi.

İkna çalışmaları sonucu bir PKK'lı terörist daha teslim oldu İkna çalışmaları sonucu bir PKK'lı terörist daha teslim oldu

- Furkan Vakfı - Osmaniye Emniyeti önünde bekleyen Furkan Vakfı üyelerine, nizamiyede bulunan bir polis memurunun el hareketi tepkilere yol açtı.

- Gıyas Güven - "Kadınlara iş vaadi" gerekçesiyle cinsel ilişkiye girdiği iddia edilen Gıyas Güven hakkında "şikayetçi olmadığı" için dava açılmadı.

- #Toki - TOKİ tarafından başlatılan Sosyal Konut Projesi kapsamında ev sahibi olmak isteyen bazı kişiler "Kapora" adı altında dolandırılmaya başlandı.