Twitter'da bugün gündemde yer alan hashtag ve trendlerdeki haberleri sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberde.

ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- Mehmet Ali Erbil - Mehmet Ali Erbil sürekli çok eşli yaşadığını ileri sürerek, eşini aldattığını itiraf etti. Şovmen Erbil'in açıklamaları, tepkiyle karşılandı.

- #helikopter - Marmaris'teki orman yangınını söndürme çalışmalarına destek vermeye giden helikopter Denizli'de düştü: 1 ölü, 4 yaralı.

- #Marmaris - Muğla'nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor.

- #MahsaAmini - İran'da 22 yaşındaki Mahsa Amini'nin kıyafetinden dolayı Ahlak Polisi tarafından darp edilmesi ve gözaltındayken ölümüyle başlayan protestolarda 8 kişi öldü

- #İstanbulYargılanıyor -  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş'ın yargılandığı Anadolu Adliyesi'ne girişler yasaklandı.

-#EbuAkile - El-Hak Kurumu Müdürü Şavan Cebbarin, "Varılan ilk sonuçlara göre, Ebu Akile, İsrail askerlerinin görüş menzilindeydi ve kasten öldürüldü." dedi.

- Furkan Vakfı - Osmaniye Emniyeti önünde bekleyen Furkan Vakfı üyelerine, nizamiyede bulunan bir polis memurunun el hareketi tepkilere yol açtı.

Gaziantep katliamında sigara ve telefon detayı Gaziantep katliamında sigara ve telefon detayı

- Gıyas Güven - "Kadınlara iş vaadi" gerekçesiyle cinsel ilişkiye girdiği iddia edilen Gıyas Güven hakkında "şikayetçi olmadığı" için dava açılmadı.

- #MahsaAmini - Iran'da Mahsa Amini'nin kıyafetleri nedeniyle Ahlak Polisi tarafından öldürülmesinin ardından başlayan protestolar ülke geneline yayılıyor.

- #GüçlüCumhur - #LiderErdoğan - İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in cenaze merasimine katılan dünya liderleri otobüslerle tören alanına taşındı, ABD Başkanı Biden makam aracıyla gitti. Erdoğan ise cenazeye gitmekten vazgeçmişti.

- Eşcinsel İmam - Avrupa’nın “Eşcinsel İmam” olarak fonladığı Mohamed Zahed, İstanbul’da konferans verip LGBT propagandası yapacak.

- #HDPKapatılsın - Anayasa Mahkemesi, HDP'nin kapatılma davası sürecinde ek delillerin sunulması için 30 gün süre tanıdı.

- #Milletİttifakı - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İtifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı konusunda, "Cumhurbaşkanı adayımız sürpriz isim olmayacak" karşılığını verdi.

- #Toki - TOKİ tarafından başlatılan Sosyal Konut Projesi kapsamında ev sahibi olmak isteyen bazı kişiler "Kapora" adı altında dolandırılmaya başlandı.

- #öbürdünyada - Tarımda dışa bağımlı hale getiren politikalar uygulayan Tarım Bakanı Vahit Kirişçi, öbür dünyada (Ahiret'te) sorulacak soruyu anlattı, vatandaştan oy istedi.

- Azerbaycan - Fransa'da yaşayan radikal Ermeniler, Azerbaycan'ın Fransa Büyükelçiliği binasını basarak içeri girmeye çalıştı. Fransa polisi olayı izledi.

- Sedat Peker - Sedat Peker'le ilgili son iki günde yaşanan gelişmeleri sizin için derledik. Cenk Çelik'in öldürülmesi,Emre Onur'un Türkiye'ye getirilmesi ve ardından yaşanan gelişmeler.