Twitter'da bugün gündemde yer alan hashtag ve trendlerdeki haberleri sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberde.

ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- Ece Erken - Televizyon ekranlarının tanınan simalarından Ece Erken sosyal medyanın gündeminde.

- Azerbaycan - Fransa'da yaşayan radikal Ermeniler, Azerbaycan'ın Fransa Büyükelçiliği binasını basarak içeri girmeye çalıştı. Fransa polisi olayı izledi.

Süleyman Soylu, "Eren Abluka sonbahar kış operasyonları başlatıldı" Süleyman Soylu, "Eren Abluka sonbahar kış operasyonları başlatıldı"

- #Şehit - Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde teröristler tarafından karakola yapılan havan saldırısında 1 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı. Operasyonda 12 terörist öldürüldü.

- Sedat Peker - Sedat Peker'le ilgili son iki günde yaşanan gelişmeleri sizin için derledik. Cenk Çelik'in öldürülmesi,Emre Onur'un Türkiye'ye getirilmesi ve ardından yaşanan gelişmeler.

- #LGBTDayatmasınaDurDe - Tuğçe Kazaz, İstanbul'da düzenlenen "LGBT dayatmasına dur de" eylemine katılarak, burada konuşma yaptı.

- #TOKİ - Toplu Konut İdaresi Başkanlığından (TOKİ), "İlk Evim İlk İş Yerim" projesine ilişkin merak edilen sorulara yanıt verildi.

- #GenelAf - Genel Af talebinde bulunan mahkum yakınları, Ankara'nın Ulus semtindeki Atatürk Anıtı önünde açıklama yaptı.

- #MashaAmini - Tahran'da kıyafetleri gerekçesiyle Ahlak Polisi tarafından darp edilen Masha Amini, ülkede protestolara yol açtı.

- #330binPolisCevapBekliyor - EGM, Emniyet-Sen'in yasal olmadığını, sözde genel başkan olarak kendini tanıtan Faruk Sezer hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.