Twitter'da bugün gündemde yer alan hashtag ve trendlerdeki haberleri sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberde.

ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #LGBTDayatmasınaDurDe - Tuğçe Kazaz, İstanbul'da düzenlenen "LGBT dayatmasına dur de" eylemine katılarak, burada konuşma yaptı.

- #TOKİ - Toplu Konut İdaresi Başkanlığından (TOKİ), "İlk Evim İlk İş Yerim" projesine ilişkin merak edilen sorulara yanıt verildi.

- #GenelAf - Genel Af talebinde bulunan mahkum yakınları, Ankara'nın Ulus semtindeki Atatürk Anıtı önünde açıklama yaptı.

- #MashaAmini - Tahran'da kıyafetleri gerekçesiyle Ahlak Polisi tarafından darp edilen Masha Amini, ülkede protestolara yol açtı.

- Tayvan'da 7.2 - Tayvan'da dün 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından bugün de 7,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntının ardından tsunami uyarısı yapıldı.

- Sedat Peker - Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın, dün öldürülen Cenk Çelik cinayeti ile Peker'in ilgisinin olmadığını açıkladı.

- Emre Olur - Sedat Peker'in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur, Arnavutluk'un başkenti Tiran'da gözaltına alındı. Olur, uçakla İstanbul Havalimanı'na getirildi.

- #Hataydakatliamvar - Hatay'ın Arsuz ilçesine bağlı Arpaderesi mahallesinde sokak kedilerine zehirli ciğer yedirilerek öldürüldü.

- Cenk Çelik - Sedat Peker'in 2020 yılında "Cenç Çelik'i öldürecekler, benim üzerime atacaklar" dediği Cenk Çelik öldürüldü.

- #330binPolisCevapBekliyor - EGM, Emniyet-Sen'in yasal olmadığını, sözde genel başkan olarak kendini tanıtan Faruk Sezer hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

- #motorin - Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 2 lira 25 kuruşluk indirime gidileceği öğrenildi.

- #savcı - #intihar - Cinsel İstismara uğrayan Ahmet Emre Yıldır'ın intiharının müsebbibi olduğu ileri sürülen Savcı, tabancayla kafasına sıkarak intihar etti.

Suriye'nin kuzeyinde 13 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi Suriye'nin kuzeyinde 13 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi

- #YerliveMilliEscobar - #EscobarKim - Zafer Partisi Genel Merkezi'ne asılan "Yerli ve Milli Escobar" pankartının indirilmesi için polis Zafer Partisi Genel Merkezi'ne zorla girdi.

- #EhliyetAffı - #EhliyetEkmeğimiz - Geçimini şoförlükle sağlayan ehliyet mağdurları,Meclis'in açılarak bu yıl içerisinde mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyor.

- #GSBpromosyonu30 - Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde çalışan personel, bankadan aldığı 5 bin 800 liralık promosyonun 30 bin liraya çıkarılmasını istiyor.