ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

Bir buçuk ay geçti 2 milyon kişi halen çadırda Bir buçuk ay geçti 2 milyon kişi halen çadırda

- #SüresizNafaka - Birlikte İleri Derneği Genel Başkanı Latif Cem Baran, süresiz nafaka yerine tek seferde toplu ödenmek üzere tazminat uygulamasını önerdi.

- #TOKİ - Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, sosyal konut projesine ilişkin, "25 Ekim'de 17 ilde temelleri atıyoruz" dedi.

- Ankara Emniyet Müdürlüğü - Halkevleri'nin 'Yaşamak İstiyoruz' eylemleri kapsamında gözaltına alınanlar hakkındaki duruşmaya silahla giren polisler hakkında soruşturma başlatıldı.

- Torba Yasa - TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, toplumun büyük çoğunluğunu ilgilendiren ve ekonomik düzenlemeleri içeren 52 maddelik torba yasa teklifi kabul edildi.

- #madenci - Maden ocağı patlamasında yaşamını yitiren madencilerin, 2014'ten sonra şehit statüsünde olmadığı ortaya çıktı.

- #EYThemencıkmalı - Vedat Bilgin, Emeklilikte Yaşa Takılan erkeklerin 25 yıl, kadınların 20 yıl sigortalı olması, 5 bin prim ödemesi şartıyla emekliye ayrılacağını açıkladı.

- #KadrodaAyrımYapma - Kamuda çalışan 300 bini öğretmen ve sağlıkçı olmak üzere 600 bin sözleşmeli işçiye kadro verilmesine ilişkin yasal düzenleme bu ay yapılacak.

- #teror - Rusya Savunma Bakanlığı, Belgorod bölgesinde askeri eğitim sahasına yapılan "terör saldırısında" 11 kişinin öldüğünü bildirdi.

- #kuranıkerim - Fransa'da yurtta kalan bir lise öğrencisinin Kur'an-ı Kerim'i kimliği belirsiz kişilerce yırtıldığı, başörtüsünün de çöpe atıldığı belirtildi.