ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #Hataydakatliamvar - Hatay'ın Arsuz ilçesine bağlı Arpaderesi mahallesinde sokak kedilerine zehirli ciğer yedirilerek öldürüldü.

- Cenk Çelik - Sedat Peker'in 2020 yılında "Cenç Çelik'i öldürecekler, benim üzerime atacaklar" dediği Cenk Çelik öldürüldü.

- #GenelAf - #AdilYaşamDerneği - Yakınları cezaevinde bulunan aileler, Genel Af taleplerini dile getirmek için "Mahkumun Sesi Olmak İçin" Ankara'nın Ulus meydanında bir araya gelecekler.

- #330binPolisCevapBekliyor - EGM, Emniyet-Sen'in yasal olmadığını, sözde genel başkan olarak kendini tanıtan Faruk Sezer hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

- #motorin - Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 2 lira 25 kuruşluk indirime gidileceği öğrenildi.

- Adnan Menderes - Başbakan Adnan Menderes, darbeciler tarafından hukuksuz yargılamalarla 17 Eylül 1961'de idam sehpasında hayata veda etti. Menderes, 61 yıldır unutulmadı.

- #SedatPeker - Sedat Peker ve çevresindekiler konusunda yaşanan gelişmeler, çember her geçen gün daraldığını, her an Türkiye'ye teslim edileceğini gösteriyor.

- #YerliveMilliEscobar - Zafer Partisi Malatya İl Başkanı Turgut Şahin, "Yerli ve Milli Escobar" pankartı astığı gerekçesiyle gözaltına alındı, pankart polis tarafından indirilirdi.

- #Tokibaşvuru - TOKİ Sosyal Konut Projesi için e-Devlet üzerinden yaşanabilecek yoğunluğun hizmete erişimi engellememesi için başvurular, 19 Eylül'den itibaren herhangi bir sınırlama olmaksızın yapılabilecek.

- #deprem - Erzurum'un Çat ilçesinde 4.9 büyüklüğünde ve 7 kilometre derinliğinde bir deprem meydana geldi.

- Melih Gökçek - Ankara'nın eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal medyada trend olmayı sürdürüyor. Gökçek, bu kez SİHA diye oyun videosu paylaştı.

- #KPSS2022 - Soruların sızdırıldığı gerekçesiyle iptal edilen KPSS 2022, bu pazar günü yenilenecek. Adaylara, yeni hazırlanan sorular sorulacak.

- #savcı - #intihar - Cinsel İstismara uğrayan Ahmet Emre Yıldır'ın intiharının müsebbibi olduğu ileri sürülen Savcı, tabancayla kafasına sıkarak intihar etti.

- #YerliveMilliEscobar - #EscobarKim - Zafer Partisi Genel Merkezi'ne asılan "Yerli ve Milli Escobar" pankartının indirilmesi için polis Zafer Partisi Genel Merkezi'ne zorla girdi.

- #KamuŞefleri - #KamuŞefleriD-G - Kamuda görev yapan 30 bin Şef, ast ve üstlerine tanınan 3600 ek gösterge düzenlemesinin kendileri için de uygulanmasını talep ediyor.

Toplu oy kavgası "İster avukat ister Allah ol" Toplu oy kavgası "İster avukat ister Allah ol"

- #konutkredisiniödemekiçin - TOKİ'den ilk defa ev, iş yeri veya arsa alacak olanların bilmediği bir şey var. Alacakları gayrimenkul için ne kadar ödeyeceklerini henüz bilmiyorlar, tahmin dahi edemezler.

- #EhliyetAffı - #EhliyetEkmeğimiz - Geçimini şoförlükle sağlayan ehliyet mağdurları,Meclis'in açılarak bu yıl içerisinde mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyor.

- #GSBpromosyonu30 - Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde çalışan personel, bankadan aldığı 5 bin 800 liralık promosyonun 30 bin liraya çıkarılmasını istiyor.