ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #Hataydakatliamvar - Hatay'ın Arsuz ilçesine bağlı Arpaderesi mahallesinde sokak kedilerine zehirli ciğer yedirilerek öldürüldü.

- Cenk Çelik - Sedat Peker'in 2020 yılında "Cenç Çelik'i öldürecekler, benim üzerime atacaklar" dediği Cenk Çelik öldürüldü.

- #GenelAf - #AdilYaşamDerneği - Yakınları cezaevinde bulunan aileler, Genel Af taleplerini dile getirmek için "Mahkumun Sesi Olmak İçin" Ankara'nın Ulus meydanında bir araya gelecekler.

- #330binPolisCevapBekliyor - EGM, Emniyet-Sen'in yasal olmadığını, sözde genel başkan olarak kendini tanıtan Faruk Sezer hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

- #motorin - Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 2 lira 25 kuruşluk indirime gidileceği öğrenildi.

Tokyo Camisi, Japon toplumunun her kesiminden misafir ağırlıyor Tokyo Camisi, Japon toplumunun her kesiminden misafir ağırlıyor

- Adnan Menderes - Başbakan Adnan Menderes, darbeciler tarafından hukuksuz yargılamalarla 17 Eylül 1961'de idam sehpasında hayata veda etti. Menderes, 61 yıldır unutulmadı.

- #SedatPeker - Sedat Peker ve çevresindekiler konusunda yaşanan gelişmeler, çember her geçen gün daraldığını, her an Türkiye'ye teslim edileceğini gösteriyor.

- #YerliveMilliEscobar - Zafer Partisi Malatya İl Başkanı Turgut Şahin, "Yerli ve Milli Escobar" pankartı astığı gerekçesiyle gözaltına alındı, pankart polis tarafından indirilirdi.

- #Tokibaşvuru - TOKİ Sosyal Konut Projesi için e-Devlet üzerinden yaşanabilecek yoğunluğun hizmete erişimi engellememesi için başvurular, 19 Eylül'den itibaren herhangi bir sınırlama olmaksızın yapılabilecek.

- #deprem - Erzurum'un Çat ilçesinde 4.9 büyüklüğünde ve 7 kilometre derinliğinde bir deprem meydana geldi.

- Melih Gökçek - Ankara'nın eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal medyada trend olmayı sürdürüyor. Gökçek, bu kez SİHA diye oyun videosu paylaştı.

- #KPSS2022 - Soruların sızdırıldığı gerekçesiyle iptal edilen KPSS 2022, bu pazar günü yenilenecek. Adaylara, yeni hazırlanan sorular sorulacak.

- #savcı - #intihar - Cinsel İstismara uğrayan Ahmet Emre Yıldır'ın intiharının müsebbibi olduğu ileri sürülen Savcı, tabancayla kafasına sıkarak intihar etti.

- #YerliveMilliEscobar - #EscobarKim - Zafer Partisi Genel Merkezi'ne asılan "Yerli ve Milli Escobar" pankartının indirilmesi için polis Zafer Partisi Genel Merkezi'ne zorla girdi.

- #KamuŞefleri - #KamuŞefleriD-G - Kamuda görev yapan 30 bin Şef, ast ve üstlerine tanınan 3600 ek gösterge düzenlemesinin kendileri için de uygulanmasını talep ediyor.

- #konutkredisiniödemekiçin - TOKİ'den ilk defa ev, iş yeri veya arsa alacak olanların bilmediği bir şey var. Alacakları gayrimenkul için ne kadar ödeyeceklerini henüz bilmiyorlar, tahmin dahi edemezler.

- #EhliyetAffı - #EhliyetEkmeğimiz - Geçimini şoförlükle sağlayan ehliyet mağdurları,Meclis'in açılarak bu yıl içerisinde mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyor.

- #GSBpromosyonu30 - Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde çalışan personel, bankadan aldığı 5 bin 800 liralık promosyonun 30 bin liraya çıkarılmasını istiyor.