ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- Melih Gökçek - Ankara'nın eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal medyada trend olmayı sürdürüyor. Gökçek, bu kez SİHA diye oyun videosu paylaştı.

- #KPSS2022 - Soruların sızdırıldığı gerekçesiyle iptal edilen KPSS 2022, bu pazar günü yenilenecek. Adaylara, yeni hazırlanan sorular sorulacak.

- #savcı - #intihar - Cinsel İstismara uğrayan Ahmet Emre Yıldır'ın intiharının müsebbibi olduğu ileri sürülen Savcı, tabancayla kafasına sıkarak intihar etti.

- #konut - Konut Fiyat Endeksi, temmuzda bir önceki aya göre yüzde 8 artarak 507,6 seviyesinde gerçekleşti. Yıllık bazda yüzde 173,8 artış oldu.

- #YerliveMilliEscobar - #EscobarKim - Zafer Partisi Genel Merkezi'ne asılan "Yerli ve Milli Escobar" pankartının indirilmesi için polis Zafer Partisi Genel Merkezi'ne zorla girdi.

- #YÖKŞartsızAtamaYapmalıdır - YÖK Başkanı Özvar, iptal edilen KPSS sınavına ilişkin, "YÖK incelemeleri tamamlamış olup, genel kurulumuzda inceleme neticesi sonucu paylaşılacaktır." açıklamasında bulundu.

- #KamuŞefleri - #KamuŞefleriD-G - Kamuda görev yapan 30 bin Şef, ast ve üstlerine tanınan 3600 ek gösterge düzenlemesinin kendileri için de uygulanmasını talep ediyor.

- #konutkredisiniödemekiçin - TOKİ'den ilk defa ev, iş yeri veya arsa alacak olanların bilmediği bir şey var. Alacakları gayrimenkul için ne kadar ödeyeceklerini henüz bilmiyorlar, tahmin dahi edemezler.

- #Hadise - Ünlü şarkıcı Hadise kısa süre önce evlendiği iş adamı Mehmet Dinçerler ile boşanma kararı aldı.

Kayseri'de facia: anne ve 2 çocuğu 13. kattan düştü Kayseri'de facia: anne ve 2 çocuğu 13. kattan düştü

- Aylık 250 - Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK Genel Müdürlüğüne bağlı yurt ücretlerinde bu yıl değişiklik yapılmayacağını, ücretlere daha sonra düzenleme yapılacağını açıkladı.

- #PolislerSonuçBekliyor - EGM personelinin maaş karşılığı Vakıfbank'tan alacağı promosyon konusunda 300 lira ödeneceği, 6 ayda bir enflasyon zammı yapılacağı konusunda anlaşıldı.

- #EhliyetAffı - #EhliyetEkmeğimiz - Geçimini şoförlükle sağlayan ehliyet mağdurları,Meclis'in açılarak bu yıl içerisinde mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyor.

- #GSBpromosyonu30 - Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde çalışan personel, bankadan aldığı 5 bin 800 liralık promosyonun 30 bin liraya çıkarılmasını istiyor.

- #KYKBURS - YKS sonuçları, ek tercihler ve yurt başvurularının ardından KYK bursları ile kredileri gündemde. Burs başvuru sürecini sizin için derledik.