ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #pmyo - Polis Akademisi resmi internet sitesi üzerinden 2022 PMYO Sınav Sonuçları açıklandı. 

- Acun - #HullCity - Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Hull City futbol takımının stadyumundaki kale direkleri 5 santim uzun çıktı. Direkler kesildikten sonra maç başladı. İşte o görüntüler.

- #KadrodaAyrımYapma - Kamuda çalışan 300 bini öğretmen ve sağlıkçı olmak üzere 600 bin sözleşmeli işçiye kadro verilmesine ilişkin yasal düzenleme bu ay yapılacak.

- #teror - Rusya Savunma Bakanlığı, Belgorod bölgesinde askeri eğitim sahasına yapılan "terör saldırısında" 11 kişinin öldüğünü bildirdi.

- #kuranıkerim - Fransa'da yurtta kalan bir lise öğrencisinin Kur'an-ı Kerim'i kimliği belirsiz kişilerce yırtıldığı, başörtüsünün de çöpe atıldığı belirtildi.

- #yangıı - İstanbul’un Kadıköy semtinde 24 katlı binada yangın çıktı. Yangın katlara sıçradı. Bina tahliye ediliyor.

- #Kürdistan - Diyarbakır’da düzenlenen 7’nci Alimler Buluşmasına Taliban sözcüsü Zebihullah Mücahid de katıldı. Ülkelerin isimleri arasında Kürdistan olması tartışmaya yol açtı.

- #Sigara - Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş'a, sigara ve alkol zamlarını duyurduğu gerekçesiyle 253 bin lira ceza kesildi.

- #MadenOcağı - Bartın'a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, maden ocağındaki son işçiye de ulaşıldığını, ölü sayısının 41'e yükseldiğini açıkladı.

- Sayıştay - Sayıştay'ın hazırladığı raporda, Bartın'ın Amasra ilçesindeki maden işletmesine yönelik 2019'da "ani gaz degajı ve grizu patlama riski artıyor" uyarısında bulunduğu ortaya çıktı.

“Yumruğumuzla adam öldürürüz” tehdidi savurmuştu “Yumruğumuzla adam öldürürüz” tehdidi savurmuştu

- #MahsaAmini - İran’da Mahsa Amini’nin kıyafetlerinden dolayı öldürülmesinin ardından başlayan protestolar, 29 gününde de ülke geneline devam ediyor.

- #Telegram - Telegram, "kişilerin özel yazışmalarının talep etme" yetkisi çerçevesinde gelecek taleplere uyamayacağını açıkladı.

- #bayrak - Süleyman Soylu, bir televizyonda canlı yayın konuğu olduğu sırada rüzgarın etkisiyle Türk bayrağı başına düştü.

- #GSBdenZiraateKırmızıKart - Gençlik ve Spor Bakanlığı personeli, Ziraat Bankası tarafından önerilen promosyonun düşük olduğu gerekçesiyle protesto başlattı.