Twitter'da bugün gündemde yer alan hashtag ve trendlerdeki haberleri sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberde.

ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #YerliveMilliEscobar - #EscobarKim - Zafer Partisi Genel Merkezi'ne asılan "Yerli ve Milli Escobar" pankartının indirilmesi için polis Zafer Partisi Genel Merkezi'ne zorla girdi.

- #YÖKŞartsızAtamaYapmalıdır - YÖK Başkanı Özvar, iptal edilen KPSS sınavına ilişkin, "YÖK incelemeleri tamamlamış olup, genel kurulumuzda inceleme neticesi sonucu paylaşılacaktır." açıklamasında bulundu.

- #KamuŞefleri - #KamuŞefleriD-G - Kamuda görev yapan 30 bin Şef, ast ve üstlerine tanınan 3600 ek gösterge düzenlemesinin kendileri için de uygulanmasını talep ediyor.

- #AmerikanınAparatı - Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun telefonda annesine küfür ettiğini açıkladı. Soylu ise "Amerika'nın aparatıdır" açıklaması yaptı.

- #konutkredisiniödemekiçin - TOKİ'den ilk defa ev, iş yeri veya arsa alacak olanların bilmediği bir şey var. Alacakları gayrimenkul için ne kadar ödeyeceklerini henüz bilmiyorlar, tahmin dahi edemezler.

- #Hadise - Ünlü şarkıcı Hadise kısa süre önce evlendiği iş adamı Mehmet Dinçerler ile boşanma kararı aldı.

- Resmi Gazete - Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8 üniversitenin rektörünü değiştirdi, 9 yeni üniversiteye ise yeni rektör ataması yaptı.

- Vladimir Putin - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in aracına bombalı saldırı gerçekleştirildi, Putin yara almadan kurtuldu.

- Aylık 250 - Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK Genel Müdürlüğüne bağlı yurt ücretlerinde bu yıl değişiklik yapılmayacağını, ücretlere daha sonra düzenleme yapılacağını açıkladı.

- #PolislerSonuçBekliyor - EGM personelinin maaş karşılığı Vakıfbank'tan alacağı promosyon konusunda 300 lira ödeneceği, 6 ayda bir enflasyon zammı yapılacağı konusunda anlaşıldı.

- #SedatPeker - Sedat Peker'in İstanbul Beykoz'da bulunan ve içerisinde 3 güvenlik görevlisinin kaldığı eve silahlı saldırı düzenlendi, 1 güvenlikçi ağır yaralandı.

- #Toki - TOKİ'den ilk kez konut alacakların, nasıl bir borca girecekleri, her yıl borçlarının nasıl arttığını şimdiden hesap etmesi gerekiyor. 

- #EhliyetAffı - #EhliyetEkmeğimiz - Geçimini şoförlükle sağlayan ehliyet mağdurları,Meclis'in açılarak bu yıl içerisinde mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyor.

- #GSBpromosyonu30 - Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde çalışan personel, bankadan aldığı 5 bin 800 liralık promosyonun 30 bin liraya çıkarılmasını istiyor.

- #kykyedek - #kykyurtları - Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülke genelinde öğrenci yurt kontenjanlarının henüz tam dolmadığını, boş yerler olduğunu söyledi.

- #SosyalKonutProjesi - TOKİ tarafından yaptırılacak 20 yıl vadeli Sosyal Konut Projesi'nden kimlerin faydalanacağı, nereye başvuru yapılacağı ve evlerin fiyatları belirlendi.

Şehit Yusuf Ataş'ın yürek burkan vasiyetine sanatçılar sahip çıktı Şehit Yusuf Ataş'ın yürek burkan vasiyetine sanatçılar sahip çıktı

- #KYKBURS - YKS sonuçları, ek tercihler ve yurt başvurularının ardından KYK bursları ile kredileri gündemde. Burs başvuru sürecini sizin için derledik.