Twitter'da bugün gündemde yer alan hashtag ve trendlerdeki haberleri sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberde.

ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- Aylık 250 - Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK Genel Müdürlüğüne bağlı yurt ücretlerinde bu yıl değişiklik yapılmayacağını, ücretlere daha sonra düzenleme yapılacağını açıkladı.

- #PolislerSonuçBekliyor - EGM personelinin maaş karşılığı Vakıfbank'tan alacağı promosyon konusunda 300 lira ödeneceği, 6 ayda bir enflasyon zammı yapılacağı konusunda anlaşıldı.

- #SedatPeker - Sedat Peker'in İstanbul Beykoz'da bulunan ve içerisinde 3 güvenlik görevlisinin kaldığı eve silahlı saldırı düzenlendi, 1 güvenlikçi ağır yaralandı.

- #TOKİ - TOKİ'den ilk kez konut alacakların, nasıl bir borca girecekleri, her yıl borçlarının nasıl arttığını şimdiden hesap etmesi gerekiyor. 

- #EhliyetAffı - #EhliyetEkmeğimiz - Geçimini şoförlükle sağlayan ehliyet mağdurları,Meclis'in açılarak bu yıl içerisinde mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyor.

- #GSBpromosyonu30 - Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde çalışan personel, bankadan aldığı 5 bin 800 liralık promosyonun 30 bin liraya çıkarılmasını istiyor.

- #AdnanOktar - Adnan Oktar'ın Avukatı Serhat Sinan Kocaoğlu, sanıkların kendini savunmasının engellendiğini ileri sürünce mahkeme başkanı tarafından salondan çıkarıldı.

- #kykyedek - #kykyurtları - Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülke genelinde öğrenci yurt kontenjanlarının henüz tam dolmadığını, boş yerler olduğunu söyledi.

- #SosyalKonutProjesi - TOKİ tarafından yaptırılacak 20 yıl vadeli Sosyal Konut Projesi'nden kimlerin faydalanacağı, nereye başvuru yapılacağı ve evlerin fiyatları belirlendi.

- #MahmutÖzerİstifa - Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, atama bekleyen öğretmenler için "Mühendisler de atanamıyor ama bu kadar ağlayan yok" söyleminde bulundu.

- Süleyman Soylu - Ümit Özdağ - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, EGM'nin promosyonu ve partilerine yönelik yaptırılan haberler üzerinden tartıştılar.

Gaziantep katliamında sigara ve telefon detayı Gaziantep katliamında sigara ve telefon detayı

- #KYKBURS - YKS sonuçları, ek tercihler ve yurt başvurularının ardından KYK bursları ile kredileri gündemde. Burs başvuru sürecini sizin için derledik.