ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- Aylık 250 - Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK Genel Müdürlüğüne bağlı yurt ücretlerinde bu yıl değişiklik yapılmayacağını, ücretlere daha sonra düzenleme yapılacağını açıkladı.

- #PolislerSonuçBekliyor - EGM personelinin maaş karşılığı Vakıfbank'tan alacağı promosyon konusunda 300 lira ödeneceği, 6 ayda bir enflasyon zammı yapılacağı konusunda anlaşıldı.

- #SedatPeker - Sedat Peker'in İstanbul Beykoz'da bulunan ve içerisinde 3 güvenlik görevlisinin kaldığı eve silahlı saldırı düzenlendi, 1 güvenlikçi ağır yaralandı.

- #TOKİ - TOKİ'den ilk kez konut alacakların, nasıl bir borca girecekleri, her yıl borçlarının nasıl arttığını şimdiden hesap etmesi gerekiyor. 

- #EhliyetAffı - #EhliyetEkmeğimiz - Geçimini şoförlükle sağlayan ehliyet mağdurları,Meclis'in açılarak bu yıl içerisinde mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyor.

- #GSBpromosyonu30 - Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde çalışan personel, bankadan aldığı 5 bin 800 liralık promosyonun 30 bin liraya çıkarılmasını istiyor.

- #AdnanOktar - Adnan Oktar'ın Avukatı Serhat Sinan Kocaoğlu, sanıkların kendini savunmasının engellendiğini ileri sürünce mahkeme başkanı tarafından salondan çıkarıldı.

- #kykyedek - #kykyurtları - Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülke genelinde öğrenci yurt kontenjanlarının henüz tam dolmadığını, boş yerler olduğunu söyledi.

- #SosyalKonutProjesi - TOKİ tarafından yaptırılacak 20 yıl vadeli Sosyal Konut Projesi'nden kimlerin faydalanacağı, nereye başvuru yapılacağı ve evlerin fiyatları belirlendi.

Otomobil devrildi, sandık görevlileri yaralandı Otomobil devrildi, sandık görevlileri yaralandı

- #MahmutÖzerİstifa - Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, atama bekleyen öğretmenler için "Mühendisler de atanamıyor ama bu kadar ağlayan yok" söyleminde bulundu.

- Süleyman Soylu - Ümit Özdağ - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, EGM'nin promosyonu ve partilerine yönelik yaptırılan haberler üzerinden tartıştılar.

- #KYKBURS - YKS sonuçları, ek tercihler ve yurt başvurularının ardından KYK bursları ile kredileri gündemde. Burs başvuru sürecini sizin için derledik.