Twitter'da bugün gündemde yer alan hashtag ve trendlerdeki haberleri sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberde.

ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #AdnanOktar - Adnan Oktar'ın Avukatı Serhat Sinan Kocaoğlu, sanıkların kendini savunmasının engellendiğini ileri sürünce mahkeme başkanı tarafından salondan çıkarıldı.

- #kykyedek - #kykyurtları - Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülke genelinde öğrenci yurt kontenjanlarının henüz tam dolmadığını, boş yerler olduğunu söyledi.

- #SosyalKonutProjesi - TOKİ tarafından yaptırılacak 20 yıl vadeli Sosyal Konut Projesi'nden kimlerin faydalanacağı, nereye başvuru yapılacağı ve evlerin fiyatları belirlendi.

- TEŞEKKÜRLER ERDOĞAN - Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ tarafından yaptırılacak Cumhuriyet tarihinin en büyük Sosyal Tonut Projesi'nin detaylarını açıkladı.

Haftanın Özeti Pazar Kahvesi 26 Eylül - 2 Ekim Haftanın Özeti Pazar Kahvesi 26 Eylül - 2 Ekim

- İlyas Salman - Oyuncu İlyas Salman’ın "Türk Milleti'ni alenen aşağıladığı" gerekçesiyle yargılandığı davada savcılık, 2 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

- Sağlık Bakanlığı - Sağlık Bakanlığı, hastanelerde yaşanan yoğunluğu azaltmak için getirdiği kota uygulamasına göre, bir kişi 30 günde en fazla 3 kez randevu alabilecek.

- #BerenSaat - #KıvançTatlıtuğ - Netflix Türkiye'nin Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ paylaşımı bir anda ülke gündemine düştü,

- #MahmutÖzerİstifa - Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, atama bekleyen öğretmenler için "Mühendisler de atanamıyor ama bu kadar ağlayan yok" söyleminde bulundu.

- Şarkıcı Gülşen - imam Hatiplilere "sapık" dediği gerekçesiyle ev hapsinde tutulan Gülşen'in ev hapsi kaldırıldı.

- Süleyman Soylu - Ümit Özdağ - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, EGM'nin promosyonu ve partilerine yönelik yaptırılan haberler üzerinden tartıştılar.

-#ekyerleştirme - #ektercih - YKS sonuçlarına göre yapılan açıklamalar doğrultusunda ek tercih yapılacak boş kontenjan sayısı 171 bin 414 olması gerekirken, 122 bin 209 kontenjan açıklandı. 49 bin kontenjan eksik açıklandı.

- #PolisinSesiCevapArıyor -  EGM ile Vakıfbank arasında sürdürülen promosyon pazarlıkları, promosyonlara yapılması teklif edilen 6 aylık enflasyon zammı üzerinde sürüyor.

- #yksektercih - Üniversiteye yerleşemeyen adayların ek yerleştirmeler kapsamında yapacakları tercihler yarın sona eriyor. 

- #KYKBURS - YKS sonuçları, ek tercihler ve yurt başvurularının ardından KYK bursları ile kredileri gündemde. Burs başvuru sürecini sizin için derledik.