Twitter'da bugün gündemde yer alan hashtag ve trendlerdeki haberleri sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberde.

ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #BerenSaat - #KıvançTatlıtuğ - Netflix Türkiye'nin Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ paylaşımı bir anda ülke gündemine düştü,

- #MahmutÖzerİstifa - Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, atama bekleyen öğretmenler için "Mühendisler de atanamıyor ama bu kadar ağlayan yok" söyleminde bulundu.

- #12Eylül - Kenan Evren - Orgeneral Kenan Evren'in başkanlığında gerçekleştirilen 12 Eylül Darbesi'ne birçok gerekçe bulunup, yüzlerce masum insanın ölümüyle darbe gerçekleştirildi.

- Gülşen - imam Hatiplilere "sapık" dediği gerekçesiyle ev hapsinde tutulan Gülşen'in ev hapsi kaldırıldı.

- Süleyman Soylu - Ümit Özdağ - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, EGM'nin promosyonu ve partilerine yönelik yaptırılan haberler üzerinden tartıştılar.

İkna çalışmaları sonucu bir PKK'lı terörist daha teslim oldu İkna çalışmaları sonucu bir PKK'lı terörist daha teslim oldu

- #ÖğretmenlerTekYürek - Kariyer sınavına tepki gösteren öğretmenler, Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun günün şartlarına göre revize edilmesini istiyor.

- Ekmek 1 - Enflasyonun sürekli yükselişi karşısında maliyetlerin artışı, ekmek fiyatlarına da yansıyacak. Ekmeğin fiyatının 6 liraya yükseltileceği açıklandı.

- #doguturkistandasoykırımvar - İstanbul'da eylem yapan bir grup Uygur, "Doğu Türkistan'da Soykırım Var" diyerek, açlığa mahkum edilen Uygurlar hakkında vatandaşları bilgilendirdi.

-#ekyerleştirme - #ektercih - YKS sonuçlarına göre yapılan açıklamalar doğrultusunda ek tercih yapılacak boş kontenjan sayısı 171 bin 414 olması gerekirken, 122 bin 209 kontenjan açıklandı. 49 bin kontenjan eksik açıklandı.

- #PolisinSesiCevapArıyor -  EGM ile Vakıfbank arasında sürdürülen promosyon pazarlıkları, promosyonlara yapılması teklif edilen 6 aylık enflasyon zammı üzerinde sürüyor.

- #yksektercih - Üniversiteye yerleşemeyen adayların ek yerleştirmeler kapsamında yapacakları tercihler yarın sona eriyor. 

- #KYKBURS - YKS sonuçları, ek tercihler ve yurt başvurularının ardından KYK bursları ile kredileri gündemde. Burs başvuru sürecini sizin için derledik.