Twitter'da bugün gündemde yer alan hashtag ve trendlerdeki haberleri sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberde.

ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Otizmli genci öldürenler serbest Otizmli genci öldürenler serbest

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- Süleyman Soylu - Ümit Özdağ - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, EGM'nin promosyonu ve partilerine yönelik yaptırılan haberler üzerinden tartıştılar.

- #öğretmenlerayrışmayacak - Kariyer sınavına tepki gösteren öğretmenler, Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun günün şartlarına göre revize edilmesini istiyor.

- Ekmek 1 - Enflasyonun sürekli yükselişi karşısında maliyetlerin artışı, ekmek fiyatlarına da yansıyacak. Ekmeğin fiyatının 6 liraya yükseltileceği açıklandı.

- #doguturkistandasoykırımvar - İstanbul'da eylem yapan bir grup Uygur, "Doğu Türkistan'da Soykırım Var" diyerek, açlığa mahkum edilen Uygurlar hakkında vatandaşları bilgilendirdi.

- #QueenElizabeth - İngiltere vatandaşları, sosyal medyadan "Kraliçe Elizabeth'in ölüm kararının ailesi ve 13 ülke tarafından alındığını^ileri sürüyor.

- ParaBitti MügeGitti - ATV ekranlarında 2008 yılından beri sabah kuşağında yayınlanan program Müge Anlı ile Tatlı Sert, sona eriyor. Müge Anlı başka kanalla anlaştı.

- #HaddinibilTuncSoyer - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in konuşmasında "Osmanlı'yı hain" gösterecek şekilde ifade kullanması, tepkilere yol açtı.

-#ekyerleştirme - #ektercih - YKS sonuçlarına göre yapılan açıklamalar doğrultusunda ek tercih yapılacak boş kontenjan sayısı 171 bin 414 olması gerekirken, 122 bin 209 kontenjan açıklandı. 49 bin kontenjan eksik açıklandı.

- #sayınrtepolisiduyun -  EGM ile Vakıfbank arasında sürdürülen promosyon pazarlıkları, promosyonlara yapılması teklif edilen 6 aylık enflasyon zammı üzerinde sürüyor.

- #yksektercih - 49 bin kontenjan kayıp. YKS sonuçlarına göre yapılan açıklamalar doğrultusunda ek tercih yapılacak boş kontenjan sayısı 171 bin 414 olması gerekirken, 122 bin 209 kontenjan açıklandı.

- #kykburs - YKS sonuçları, ek tercihler ve yurt başvurularının ardından KYK bursları ile kredileri gündemde. Burs başvuru sürecini sizin için derledik.