Twitter'da bugün gündemde yer alan hashtag ve trendlerdeki haberleri sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberde.

ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #QueenElizabeth - İngiltere vatandaşları, sosyal medyadan "Kraliçe Elizabeth'in ölüm kararının ailesi ve 13 ülke tarafından alındığını^ileri sürüyor.

- ParaBitti MügeGitti - ATV ekranlarında 2008 yılından beri sabah kuşağında yayınlanan program Müge Anlı ile Tatlı Sert, sona eriyor. Müge Anlı başka kanalla anlaştı.

- #HaddinibiTuncSoyer - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in konuşmasında "Osmanlı'yı hain" gösterecek şekilde ifade kullanması, tepkilere yol açtı.

- Canan Kaftancıoğlu - Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya hakaret ettiği gerekçesiyle 10 bin 620 lira cezaya çarptırıldı.

- #TOKİ - TOKİ tarafından yapılacak sosyal konut projesi kapsamında 250 bin konut yaptırılacak, 100 bin arsa konut yapımı için vatandaşlara tahsis edilecek. 

-#ekyerleştirme - #ektercih - YKS sonuçlarına göre yapılan açıklamalar doğrultusunda ek tercih yapılacak boş kontenjan sayısı 171 bin 414 olması gerekirken, 122 bin 209 kontenjan açıklandı. 49 bin kontenjan eksik açıklandı.

- #Bataklık - Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu olduğu ifade edilen Bataklık Operasyonu'nda bütün sanıklar serbest bırakıldı.

- #SayınRTEPolisiDuyun EGM ile Vakıfbank arasında sürdürülen promosyon pazarlıkları, promosyonlara yapılması teklif edilen 6 aylık enflasyon zammı üzerinde sürüyor.

- #AdnanOktar - Adnan Oktar davasında itirafçı olan Müge Ö, "Bize Kur'an ile yaklaştı. Yavaş yavaş emir felsefesini bize enjekte etti" dedi.

- #yksektercih - 49 bin kontenjan kayıp. YKS sonuçlarına göre yapılan açıklamalar doğrultusunda ek tercih yapılacak boş kontenjan sayısı 171 bin 414 olması gerekirken, 122 bin 209 kontenjan açıklandı.

- #beraatvetakipsizlik - KHK'lı Platformlar Birliği Sözcüsü Dr. Levent Mazılıgüney, Erken Haber'e yaptığı açıklamada, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yaşanan hukuki süreçle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

BM Genel Sekreteri Guterres'ten Emine Erdoğan'a "sıfır atık" teşekkürü BM Genel Sekreteri Guterres'ten Emine Erdoğan'a "sıfır atık" teşekkürü

- #kykburs - YKS sonuçları, ek tercihler ve yurt başvurularının ardından KYK bursları ile kredileri gündemde. Burs başvuru sürecini sizin için derledik.